"Rok 1984" George'a Orwella doczeka się kolejnej adaptacji filmowej. Parę głównych bohaterów zagra Kristen Stewart i Nicholas Hoult. Zdjęcia do "Equals" ruszą jeszcze w tym roku - informuje Associated Press. Nowa wersja ma być futurystycznym romansem nawiązującym do filmowej wersji z 1956 roku.

Film wyreżyseruje Drake Doremus, którego "Like Crazy" zostało docenione w 2011 roku przez jury festiwalu filmowego w Sundance. Jedną z ról w filmie grała Jennifer Lawrence, która początkowo przymierzała się do głównej roli w "Equals". - Jen i ja pracowaliśmy wcześniej i uważam, że jest fantastyczna - powiedział Doremus. - Jestem podekscytowany możliwością omówienia postaci z różnymi ludźmi ale na tą chwilę wydaje się, że pomiędzy Nickiem i Kristen będzie wspaniała chemia - dodał.

- Nie mogę uwierzyć, że zgodziłam się to zrobić - stwierdziła gwiazda serii "Zmierzch" Kristen Stewart. - Ufam Drake'owi i wiem, że zrobi coś naprawdę prawdziwego, ale powiedziałam mu: "Nie oczekuj, że będę w stanie to zrobić, To zbyt trudne". Nie chciał przyjąć mojej odmowy. Jeszcze nigdy nie miałam tylu obaw - przyznała Stewart. Aktorka w rozmowie z AP opisała również koncepcję filmu: "To miłosna historia na naprawdę dużą, dużą, skalę".

Aktorce będzie partnerował Nicholas Hoult, którego ostatnio można było oglądać w "Wiecznie żywym" i "X-Men: Pierwsza klasa". Za scenariusz odpowiada Nathan Parker, który stworzył fabułę filmu "Moon".

"Equals" według zapewnień Stewart ma być lekko zmienioną wersją filmu z 1956, który sam w sobie był zmienioną wersją książki Orwella. W pierwszej kinowej ekranizacji powieści złagodzono jej niektóre elementy i zmieniono zakończenie dając całości wymowę romantycznego melodramatu. Bardziej ceniona przez krytyków wersja weszła do kin nota bene w 1984 roku. W obsadzie znaleźli się m.in. John Hurt, Richard Burton i Suzanna Hamilton. Powieść doczekała się również licznych adaptacji teatralnych i telewizyjnych, oraz nawiązań w innych filmach m.in. "Brazil" i "Equilibrium".