Premierowy odcinek serialu "Hannibal" pojawi się 10 kwietnia na małym ekranie. Skomplikowana znajomość psychiatry i kryminologa z FBI przeniesie widzów w klimat rodem z filmów Hitchcocka. Serial emitowany będzie na kanale AXN.

Will Graham, w którego postać wcielił się znany z "Króla Artura" Hugh Dancy, jest specjalistą FBI w dziedzinie tworzenia portretów psychologicznych groźnych morderców. Posiada niezwykłe zdolności, które z czasem staną się jego osobistym utrapieniem.

"Will Graham posiada naturalną zdolność wglądu w psychikę ludzi popełniających okrutne zbrodnie. To czyni go skutecznym, a równocześnie bardzo wrażliwym. () Chcę przez to powiedzieć, że Will może wykorzystać swoje niezwykłe zdolności do schwytania przestępcy, ale nie potrafi w pełni nad nimi zapanować " - tak o swojej postaci mówi sam Hugh Dancy.

Nad rozwiązaniem tajemnicy serii morderstw Will Graham współpracuje z doświadczonym psychiatrą sądowym dr. Hannibalem Lecterem (Mads Mikkelsen - zdobywca Złotej Palmy). Pomiędzy wspólnikami tworzy się specyficzna relacja wynikająca z ich skrajnej odmienności. Ich spotkanie to zderzeniem dobra ze złem, choć nie od początku bohaterowie zdają sobie z tego sprawę... Widz wie więcej, niż Will Graham i od razu utożsamia postać psychiatry z portretem mordercy.

Amerykański thriller zainspirowany powieścią Thomasa Harrisa "Czerwony smok" jest pierwszą próbą przeniesienia historii doktora Hannibala na mały ekran. Autorem scenariusza jest Bryan Fuller, znany m.in. z produkcji "Herosi", reżyserem zaś David Slade, który wcześniej pracował przy "Sadze Zmierzch: Zaćmienie".

W Polsce "Hannibal" pojawi się 10 kwietnia, zaledwie 6 dni po amerykańskiej premierze. Co tydzień w środę o godz.22 widzowie będą mogli oglądać kolejne odcinki na kanale AXN, który jest oficjalnym producentem serialu. Thriller emitowany będzie w 80 krajach świata, w 18 wersjach językowych.

AXN - stacja telewizyjna będąca własnością medialnego skrzydła (Sony Pictures Television International) japońskiego koncernu Sony. W Polsce kanał AXN HD jest dostępny na platformach satelitarnych oraz w sieciach kablowych.