Gwiazda filmów o Harrym Potterze, Emma Watson, już w czerwcu pojawi się na ekranach polskich kin. Tym razem młoda aktorka zagrała w filmie "Bling Ring", którego reżyserką jest córka Francisa Forda Coppoli - Sofia

"Bling Ring" to oparta na faktach historia grupy nastolatków, którzy w 2009 roku włamali się do domów największych gwiazd Hollywood. Złodzieje chcieli, choć przez chwilę poczuć się jak gwiazdy.

Jedną z głównych bohaterek filmu Sofii Coppoli, jest grana przez Emmę Watson Nicki. Młoda aktorka twierdzi, że jej postać to "powierzchowna, próżna, amoralna dziewczyna, dla której luksusowe przedmioty są sensem życia". Watson przyznała także, że nie zamierzała bronić swojej postaci. "Zdałam sobie sprawę, że jej nie znoszę" - mówiła.

Pierwowzorem postaci Nicky jest modelka i uczestniczka reality show Alexis Neiers, która wraz z kolegami włamała się m.in. do domów Orlando Blooma, Lindsay Lohan, Paris Hilton i Ashley Tisdale.

Aby wiarygodnie zagrać swoją postać Watson przez pewien czas oglądała show z udziałem Neiers.

"Gdy przeczytałam scenariusz filmu, zrozumiałam, że to w dużej mierze refleksja na temat sławy i tego, czym stała się dla naszego społeczeństwa. Moja bohaterka reprezentuje wszystko to, co budzi mój najgłębszy sprzeciw" - powiedziała młoda aktorka.

Watson, dziś już 23-letnia gwiazda Hollywood, urodziła się w Paryżu w rodzinie prawników. Nikt początkowo nie przypuszczał, że dziewczynka jeszcze jako dziecko, stanie się gwiazdą srebrnego ekranu. W wieku 6 lat Emma oznajmiła rodzicom, że chce zostać aktorką. Już wtedy rozpoczęła naukę aktorstwa, śpiewu i tańca w Stagecoach Theatre Arts w Wielkiej Brytanii, dokąd przeprowadziła się z matką po rozwodzie rodziców. Jako dziewięciolatka została wybrana do roli Hermiony Granger w ekranizacji książki Jane K. Rowling "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Do 2011 roku zagrała łącznie w ośmiu filmach przedstawiających losy bohaterów książek Rowling. Watson, już jako dorosła osoba, zagrała także w kilku innych filmach.

Najnowszy obraz z jej udziałem, "Bling Ring", pojawi się w polskich kinach 21 czerwca.