Audrey Tautou i Romain Duris to gwiazdy najnowszego filmu zdobywcy Oscara Michela Gondry'ego. "Dziewczyna z lilią" wejdzie do polskich kin z początkiem lipca.

Głównym bohaterem filmu jest Colin - młody, bogaty wynalazca. Ma praktycznie wszystko oprócz miłości. Dzięki przyjaciołom poznaje Chloe. Kobietę, która okazuje się być miłością jego życia. Po powrocie z podróży poślubnej Chloe zapada na bardzo rzadką chorobę. Colin zrobi wszystko, aby uratować ukochaną.

"Dziewczyna z lilią" to ekranizacja "Piany dni" - międzynarodowego bestsellera, określanego "najbardziej wzruszającą historią miłosną, jaka kiedykolwiek została napisana" (Raymond Queneau). Autorem książki jest francuski pisarz Boris Vian.

Na ekranie w głównych rolach zobaczymy Romaina Durisa oraz znaną z roli Amelii - Audrey Tautou.

"Mam wielką słabość do Audrey. Bardzo podoba mi się to, że w każdym filmie, w którym gra jest tak pełna życia, a jednocześnie potrafi w tak przekonujący sposób zagrać osobę pogrążoną w chorobie. Ma w sobie energię, która była kluczowa do zagrania jej bohaterki. Chloe musi znaleźć w sobie siłę, żeby uspokoić wszystkich wokół siebie, by oni z kolei mogli jej dać ukojenie" - mówi reżyser filmu, zdobywca Oscara Michel Gondry.

W obsadzie znaleźli się także m.in. Omar Sy oraz Gad Elmaleh.

"Dziewczyna z lilią" w polskich kinach od 5 lipca.