"World War Z" w kinach na całym świecie zarobił ponad 502 mln dolarów. Jest to największy finansowy sukces filmu z udziałem Brada Pitta - informuje "The Hollywood Reporter".

Film wytwórni Paramount i Skydance Production (przy udziale Plan B Entertainment Pitta) to jeden z nielicznych finansowym hitów tego lata. To sukces tym większy, że praktycznie od początku z planu zdjęciowego dochodziły niepokojące wieści o kłopotach finansowych i przekroczonym budżecie. W ostatniej chwili podjęto również decyzję o ponownym nakręceniu całego trzeciego aktu, co negatywnie wpłynęło na koszt produkcji, który zamknął się w kwocie 190 mln dolarów. Sukces na rodzimym rynku (197,4 mln dolarów) i na całym świecie (305,2 mln dolarów) skończy się najprawdopodobniej rozpoczęciem prac na kontynuacją filmu.

Do tej pory największym sukcesem finansowym aktora była "Troja" (497,4 mln dolarów) a także "Mr. & Mrs. Smith" (478,2 mln dolarów) i "Ocean's Eleven" (450,7 mln dolarów).

"World War Z" to film oparty luźno na książce Maxa Brooksa. Brad Pitt gra w nim byłego pracownika ONZ, który porzuca rodzinę aby odnaleźć źródło i ratunek przed pandemią zombi.