Charlie Hunnam zrezygnował z głównej roli w filmowej ekranizacji "50 twarzy Greya" - poinformowały wytwórnie Universal Pictures i Focus Features.

- Twórcy odpowiedzialni za projekt wspólnie z Charliem Hunnamem zdecydowali się na poszukanie innego odtwórcy głównej roli w związku z napiętym harmonogramem aktora, który nie pozwoli mu odpowiednio przygotować się do roli - czytam w oficjalnym komunikacie.

Charlie Hunnam miał zagrać Christiana Greya. Aktor występuje na stałe w serialu "Sons of Anarchy". W kinach mogliśmy go oglądać m.in. "Pacific Rim". W rolę Anastasii Steele wcieli się Dakota Johnson. Aktorka wystąpiła między innymi w "The Social Network", "21 Jump Street" i "For Ellen". Johnson ma również na koncie epizod telewizyjny w serialu stacji Fox Network "Ben and Kate".

Film wyreżyseruje Sam Taylor-Johnson, której dwa poprzednie obrazy "John Lennon. Chłopak znikąd" i "Love You More" otrzymały nominacje do licznych nagród m.in. BAFTA. Film wytwórni Focus Features miał wejść na ekrany amerykańskich kin w sierpniu 2014 roku. Nie wiadomo czy poszukiwania pierwszoplanowego aktora wymuszą przesunięcie daty premiery.

Trylogia, w skład której wchodzą "Pięćdziesiąt twarzy Greya", "Ciemniejsza strona Greya" i "Nowe oblicze Greya", stała się bestsellerem. Na cały świecie sprzedano do tej pory 65 milionów egzemplarzy powieści. W marcu 2012 autorka E. L. James sprzedała prawa do tytułu wytwórni Universal Pictures. W październiku scenarzystą produkcji został Kelly Marcel, odpowiedzialny za serial "Terra Nova".