Jamie Dornan zagra główną rolę w ekranizacji "50 twarzy Greya" - informuje "Variety". W tym miesiącu z roli zrezygnował Charlie Hunnam.

Jamie Dornan zaczynał jako model. Brał udział m.in. w kampaniach Diora i Armaniego. Jego debiutanckim filmem była "Maria Antonina" z 2006 roku gdzie zagrał hrabiego Fersena. Dornan pojawił się również w serialu "Dawno, dawno temu" gdzie wcielił się w szeryfa Grahama.

W połowie października z roli zrezygnował Charlie Hunnam. W oficjalnym komunikacie wytwórnia tłumaczyła, że przyczyną jest "napięty harmonogram aktora, który nie pozwoli mu odpowiednio przygotować się do roli". Kilka dni później Hunnam wyjaśniał, że przyczyną decyzji były m.in. sprawy rodzinne (w tym roku zmarł ojciec aktora).

W obsadzie "50 twarzy Greya" jest już Dakota Johnson i Jennifer Ehle. Film wyreżyseruje Sam Taylor-Johnson, której dwa poprzednie tytuły "John Lennon. Chłopak znikąd" i "Love You More" otrzymały nominacje do licznych nagród m.in. BAFTA. Film wytwórni Focus Features wejdzie na ekrany amerykańskich kin w sierpniu przyszłego roku.

Trylogia, w skład której wchodzą "Pięćdziesiąt twarzy Greya", "Ciemniejsza strona Greya" i "Nowe oblicze Greya", stała się światowym bestsellerem. Sprzedano do tej pory ponad 65 milionów egzemplarzy powieści. W marcu 2012 autorka E. L. James sprzedała prawa do tytułu wytwórni Universal Pictures. W październiku scenarzystą produkcji został Kelly Marcel, odpowiedzialny za serial "Terra Nova".