Przeciętny belfer dostaje nieziemską moc. Zwyczajne dotąd życie Neila staje się ciągiem komicznych zdarzeń.

Zwyczajny z pozoru nauczyciel gimnazjum Neil Clarke odkrywa w sobie magiczne moce. Wystarczy, że ruszy małym palcem, a wszystko co sobie wymyśli staje się faktem. Może poprawić ciut niedoskonałości swego ciała (panowie wiedzą o czym tu mowa), zmienić wrednych uczniów w stadko potulnych baranków i sprawić, że jego pies zacznie gadać ludzkim głosem, chociaż akurat tego posunięcia może wkrótce pożałować. Przede wszystkim zaś Neil sprawi, że kobieta jego życia zamiast traktować go jak nieszkodliwego frajera, dostrzeże w nim znienacka wszystkie możliwe twarze Grey'a. Skromny dotąd i niepozorny Neil Clarke wkrótce przekona się, że magiczne moce to nie żarty i trzeba bardzo ostrożnie się nimi bawić, szczególnie, że znajdą się złoczyńcy chętni wykorzystać je dla swoich celów. (opis dystrybutora)

Rada Międzygalaktyczna postanawia zniszczyć planetę Układu Słonecznego o nazwie Ziemia. Losy tej planety zależą do losowo wybranego Ziemianina. Jeśli będzie czynil dobro - ocali zamieszkiwaną przez siebie planetę. Jeśli nie - zginie on i reszta świata. Laserowa wiązka kosmicznej mocy trafia w ciało Neila Clarke'a, na co dzień belfra w okolicznym gimnazjum.

Co zrobiłby Neil, gdyby mógł zmienić jedną rzecz w życiu? Bez wahania odpowiada: "To proste. Pooglądałbym sąsiadkę z dołu, Catherine". Obdarzony kosmiczna mocą nie wie, że jego słowo stanie się faktem i już za chwilę będzie podglądał nieubraną Catherine przy prasowaniu. Neil - jak Bruce wszechmogący - odkryje i zachłyśnie się swoją mocą. Usłyszy nawet ludzki głos swojego psa, Dennisa. Nie wie tyko, że cały czas jest obserwowany i od jego zachowania zależy los Ziemi.

Amerykańsko-brytyjska komedia z gatunku science fiction w reżyserii Terry'ego Jonesa wchodzi do polskich kin w najbliższy piątek. W rolach głównych występują: Simon Pegg (Neil Clarke) oraz Kate Beckinsale (Catherine).