Anglia sprzed 200 lat. William Turner wyprzedza swoją epokę, jest prekursorem impresjonizmu. Genialny malarz jest zarazem ciepłym człowiekiem, choć skrytym w introwertycznej powierzchowności.

Pan Turner przedstawia historię burzliwego życia jednego z największych malarzy przełomu XVIII i XIX wieku - Williama Turnera. Artysta uznawany jest za jednego z najważniejszych twórców romantyzmu i prekursora impresjonizmu. Był niespokojnym duchem swoich czasów, artystą niepokornym, buńczucznym, wielkim myślicielem. (opis dystrybutora)

Film oparty jest na autentycznej postaci, jaką był Joseph Mallord William Turner (1775-1851) - angielski malarz znany jako autor romantycznych pejzaży.

Brytyjsko-francusko-niemiecki dramat biograficzny w reżyserii Mike'a Leigha od piątku (14 sierpnia) na ekranach polskich kin. W rolach głównych występują: Timothy Spall (jako J.M.W. Turner), Paul Jesson (William Turner) oraz Dorothy Atkinson (Hannah Danby). Film dostał cztery nominacje do Oscara w kategoriach: najlepsze zdjęcia, kostiumy, muzyka oraz scenografia i dekoracje.