Ceniona na całym świecie diwa operowa i młody dziennikarz, który próbują z nią przeprowadzić wywiad. Ona - wulkan energii z wielkim ego. Czeka ich noc pełna emocji i zwrotów akcji.

Akcja filmu Marcina Bortkiewicza toczy się w noc Walpurgi, 30 kwietnia 1969 roku, w szwajcarskiej operze, tuż po zakończeniu przedstawienia "Turandot" Giacomo Pucciniego. Gdy gasną światła, ze sceny schodzi wielka diva operowa, Nora Sedler (Małgorzata Zajączkowska). Pod drzwiami jej garderoby czeka na nią dwudziestokilkuletni, skromny dziennikarz, Robert (Philippe Tłokiński), umówiony na wywiad z artystką. Impulsywna Nora, wielka i nieokiełznana niczym Maria Callas, wyrzuca go za drzwi, ale w końcu zgadza się na rozmowę. Od początku jednak prowadzi z nim misterną grę, nieustannie go przyciągając i odpychając. W powietrzu unosi się erotyczne napięcie. Robert, nie bez wewnętrznych oporów, wyraża na tę dziwną grę zgodę. (opis dystrybutora)

Polski dramat w reżyserii Marcina Bortkiewicza wchodzi dziś, 25 września, na ekrany kin. W rolach głównych występują: Małgorzata Zajączkowska, Philippe Tłokiński, Monika Mariotti