Najnowsza produkcja o najsłynniejszym agencie Jej Królewskiej Mości trafi do polskich kin już w piątek, 6 listopada. Tytułową zagadką, z którą zmierzy się agent James Bond, będzie światowa organizacja terrorystyczna o nazwie Widmo (ang. SPECTRE, czyli Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion). W filmie Sama Mendesa u boku Daniela Craiga zobaczymy Monicę Bellucci. Craig zagra Bonda już po raz czwarty.

James Bond otrzymuje tajemniczą wiadomość dotyczącą swojej przeszłości. Za jej sprawą wyrusza na ryzykowną misję do stolicy Meksyku. Trop wiedzie następnie do Rzymu, gdzie Bond spotyka Lucię Sciarrę (Monica Bellucci), piękną wdowę po słynnym przestępcy. Podczas tajnego spotkania 007 dowiaduje się o istnieniu niebezpiecznej organizacji zwanej SPECTRE. W tym samym czasie w Londynie nowy szef rządowego centrum bezpieczeństwa nie tylko kwestionuje działania Bonda, lecz podaje w wątpliwość konieczność istnienia agencji MI6, na której czele stoi M (Ralph Fiennes). Bond prosi Moneypenny (Naomie Harris) i Q (Ben Whishaw) o pomoc w odszukaniu Madeleine Swann (Léa Seydoux), córki dawnego wroga. To ona może być kluczem do rozwikłania zagadki SPECTRE. Zbliżając się do złowrogiej organizacji, Bond odkrywa wstrząsające powiązanie między sobą a przeciwnikiem, którego ściga (w tej roli Christoph Waltz).

Oprócz Craiga i Belucci w filmie wystąpią także Christoph Waltz, Léa Seydoux, Andrew Scott, Dave Batista, Ralph Fiennes, Naomie Harris oraz Ben Whishaw. "Spectre" będzie już 24. kinową odsłoną przygód Jamesa Bonda.