Do najbardziej oczekiwanych kinowych premier weekendu należą: horror „To: Rozdział 2" (reż. Andy Muschietti), komediodramat „Sztuka ścigania się w deszczu" (reż. Simon Curtis) oraz „Między morzem a oceanem" (reż. Isaki Lacuesta).
To: Rozdział 2

Zło wkrada się do miasteczka Derry położonego w stanie Maine co 27 lat. "To: Rozdział 2" ponownie gromadzi znanych nam z części pierwszej, dorosłych już bohaterów, którzy spotykają się prawie trzydzieści lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie "To".

Gatunek: horror
Reżyser: Andy Muschietti
Aktorzy: Jessica Chastain, James McAvoy, Bill Hader

Sztuka ścigania się w deszczu

Denny (Milo Ventimiglia) to kierowca wyścigowy bez reszty oddany swemu kochającemu, mądremu, przejawiającemu niemal ludzkie cechy psu o imieniu Enzo. Enzo (głos: Kevin Costner) jest dla Denny’ego więcej niż zwierzakiem domowym – to jego najlepszy przyjaciel. Pewnego dnia Denny poznaje nauczycielkę Eve (Amanda Seyfried); jakiś czas później zakochani pobierają się, wkrótce potem rodzi im się dziecko. Z pomocą Eve i Enzo Denny uczy się zasad życia rodzinnego, również w czasach kryzysu, korzystając z lekcji, które pobierał na torze wyścigowym.

Gatunek: dramat, komedia
Reżyser: Simon Curtis
Aktorzy: Amanda Seyfried, Milo Ventimiglia, Kevin Costner

Między morzem a oceanem

Zwycięzca MFF San Sebastian, „Między morzem a oceanem” to przepiękny i niezwykle czuły hiszpański dramat, który opowiada historię dwóch braci, którzy poszli bardzo różnymi ścieżkami w życiu i po latach spotykają się na wyspie San Fernando. Israel, młodszy z rodzeństwa, właśnie wychodzi z więzienia. Chce zacząć wszystko od nowa, ale w nękanej bezrobociem Andaluzji trudno o pracę. Żyje w poczuciu, że oprócz prochów, odsiadki i śmierci rodzinne miasto nic mu nie oferuje. Od zejścia na przestępczą ścieżkę próbuje chłopaka odwieść starszy brat Cheíto, marynarz, którego życie też nie jest beztroskie.

Gatunek: dramat
Reżyser: Isaki Lacuesta
Aktorzy: Israel Gómez Romero, Francisco José Gómez Romero, Óscar Rodríguez

Kwiaty miłości

Piosenkarka Maisie (w tej roli lauretka Nagrody Grammy – Kimbra) już jako dorosła kobieta odkrywa historię związku swoich rodziców – zupełnie inną od tej, którą znała. Dzięki muzyce poznaje ich jako nastolatków i towarzyszy im przez kolejne etapy związku. Rose (Rose McIver, gwiazda serialu Netflix iZombie) przypomina każdą z nas – jest nieprzewidywalna, humorzasta i chorobliwie zazdrosna. Kiedy na jej drodze pojawi się przystojny Eric (George Mason), odnajdzie kogoś, kto da jej zrozumienie i schronienie. Miłość doda im skrzydeł, ale codzienność będzie próbowała ściągnąć ich na ziemię. Co zrobią, kiedy w ich życiu pojawią się powszednie troski: rachunki, praca i dzieci. Czy miłość może przetrwać próbę czasu?

Gatunek: komedia romantyczna
Reżyser: David Stubbs
Aktorzy: Rose McIver, George Mason, Kimbra

O zwierzętach i ludziach

Dokument opowiada o warszawskim ogrodzie zoologicznym prowadzonym przez Jana i Antoninę Żabińskich, którzy stworzyli tętniące egzotyką miejsce o międzynarodowej renomie. Idyllę ludzko-zwierzęcej koegzystencji przerywa wejście do Warszawy wojsk niemieckich. W czasie wojennej pożogi najbardziej zagrożonym „gatunkiem" stają się głównie Żydzi, którzy znajdą wśród zwierząt swój azyl.

Gatunek: dokumentalny
Reżyser: Łukasz Czajka
Aktorzy: Maria Pakulnis, Wojciech Chorąży, Wojciech Machnicki

Magiczny dywan

Hodżia mieszka w maleńkiej wiosce wraz ze swoją rodziną. Jednak chciałby zobaczyć wielki świat, którym jest dla niego miasto gdzie mieszka sułtan. Pewnego razu dostaje szansę i od razu z niej korzysta. Stary El Faza powierza mu magiczny, latający dywan i misję odnalezienia swego zaginionego wnuka. Hodżia wraz ze swą przyjaciółką Rają ruszają na spotkanie przygody.

Gatunek: animowany, familijny
Reżyser: Karsten Kiilerich
Aktorzy: Thure Lindhardt, Peter Frödin, Lars Ranthe

Operacja Człowiek w czerni

Tiril i Olivier to para młodych detektywów, którzy wraz z wiernym psim przyjacielem, Ocho, rozwiążą każda zagadkę. Pewnego dnia przyjaciele natrafiają na tajemnicze dziury w ziemi. Coś, co wydaje się zagrożeniem dla rowerzystów, w rzeczywistości jest początkiem bardziej skomplikowanej sprawy. Po okolicy grasuje tajemniczy Człowiek w Czerni, który poszukuje skarbu. Młodzi detektywi zaczynają śledztwo, które sięga do historii miasteczka i jego mieszkańców.

Gatunek: familijny
Reżyser: Grethe Bøe-Waal
Aktorzy: Emma Kilane, Thomas Farestveit, Finn Schau