Pianista jazzowy Vladislav „Adzik” Sendecki według amerykańskiego magazynu "New York Village Voice" należy do piątki najlepszych pianistów na świecie. W swojej twórczości łączy elementy jazzu, muzyki klasycznej i world.

Na warszawskim Rynku Starego Miasta wystąpi z grupą Polish Blue Note Quartet w składzie: Andrzej Olejniczak – saksofon, Michał Barański - kontrabas i z grającym na perkusji Pawłem Dobrowolskim.

W programie koncertu - jak powiedział PAP Krzysztof Wojciechowski, który razem z Iwona Strzelczyk Wojciechowska organizuje festiwal - znajdą się utwory z ostatnich projektów "Adzika" Sendeckiego, jak też kompozycje z repertuaru Andrzeja Olejniczaka.

Vladislav "Adzik" Sendecki z Andrzejem Olejniczakiem i Jarkiem Śmietaną w latach 70. współtworzyli zespół Extra Ball oraz Sunship. W latach 80. pianista wyemigrował do Europy Zachodniej. Grał z wybitnymi jazzmanami takimi jak: Joe Henderson, Michael Brecker, Jaco Pastorius, Billy Cobham, Marcus Miller, Didier Lockwood, Bireli Lagrene.

Adzik Sendecki studiował na Akademii Muzycznej w Krakowie. Kształcił się na pianistę koncertowego, ale odkrył jazz i skupił się na tym gatunku muzycznym. W 1981 r. wyemigrował do Szwajcarii i rozpoczął tam międzynarodową karierę. W połowie lat 90. przeprowadził się do Hamburga, gdzie został członkiem Big Bandu NDR. W zespole współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami kompozytorami, aranżerami takimi jak: Colin Towns, Mike Gibbs, Maria Schneider, Steve Gray, Vince Mendoza.

Grywał też z polskimi muzykami Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak.

W 2010 roku artysta wystąpił w Warszawie podczas festiwalu Chopin i jego Europa, w kwietniu tego roku na 8. Festiwalu Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy w Warszawie.

Andrzej Olejniczak to jeden z najbardziej uznanych polskich saksofonistów. Kompozytor, aranżer, wykładowca, ma na koncie około 50 płyt. Od 30 lat mieszka w Hiszpanii. Wykonuje także muzykę klasyczną, współpracując m.in. z Orkiestrą Symfoniczną z Bilbao. Jest profesorem w Centro Superior de Musica del Pais Vasco Musikene oraz w Conservatorio de Leioa.

Michał Barański, kontrabasista, w czasie studiów założył z pianistą Pawłem Kaczmarczykiem formację K/B/D trio, z którą zdobył wiele nagród na festiwalach i konkursach jazzowych. W latach 2008, 2013, 2014 został wybrany przez czytelników "Jazz Forum" najlepszym kontrabasistą roku. Od 2012 jest asystentem na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w Instytucie Jazzu w klasie kontrabasu i gitary basowej.

Paweł Dobrowolski to utalentowany perkusista. Koncertował, nagrywał oraz współpracuje z takimi gwiazdami jazzu jak m.in.: Nigel Kennedy, Anna Maria Jopek, Brad Terry, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Michał Wróblewski, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski. Od 2006 roku jest członkiem zespołu Anny Marii Jopek.

Podczas tegorocznej edycji Jazzu na Starówce odbędzie się dziewięć plenerowych koncertów w kolejne soboty lipca i sierpnia.