W rozmowie z "Daily Telegraph" Guilermo del Toro wyraził chęć wyreżyserowania filmowej wersji "Frankensteina" z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej.

Guilermo del Toro i Benedict Cumberbatch współpracują obecnie przy horrorze "Crimson Peak", którego premierę zapowiedziano na przyszły rok. Meksykański reżyser wprowadza właśnie do kin "Pacific Rim", następnie zajmie się telewizyjną adaptacją swojej powieści "The Strain". Teraz na horyzoncie pojawia się kolejna produkcja - "Frankenstein" z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej.

Kolejna ekranizacja klasycznej powieści Mary Shelley, to projekt, do którego reżyser przymierz się od lat. W 2009 roku odbyły się nawet zdjęcia próbne. Wtedy do głównej roli przymierzał się Doug Jones, który z del Toro współpracował przy "Labiryncie Fauna" i "Hellboy'u".

Benedict Cumberbatch wystąpił w dobrze przyjętej scenicznej adaptacji "Frankensteina", którą wyreżyserował Danny Boyle. W sztuce aktor zagrał zarówno monstrum jak i Dr. Victora Frankensteina. Cumberbatch, zdobył sławę dzięki tytułowej roli w serialu "Sherlock". Na swoim koncie ma m.in. role w filmach "Szpieg" i "W ciemność. Star Trek".