Wśród kinowych premier stycznia do najbardziej oczekiwanych należą: „Bad Boys for Life" z Willem Smithem, Martinem Lawrencem i Vanessą Hudgens, komedia „Deerskin" oraz „Psy 3. W imię zasad" Władysława Pasikowskiego.
Sokół z masłem orzechowym

Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc. Zak i Tyler wyruszają w pełną przygód podróż, która stanie się początkiem prawdziwej przyjaźni.

Gatunek: komedia, dramat
Reżyser: Michael Schwartz, Tyler Nilson
Aktorzy: Shia LaBeouf, Dakota Johnson, Zack Gottsagen
Premiera: 3 stycznia 2020


Deerskin

Bohaterką czarnej komedii Quentina Dupieux jest… kurtka z frędzlami. To ona staje się fetyszem niejakiego Georges’a, przegranego gościa, który po zakupie zamszowego ciucha zaczyna marzyć o sławie filmowca. Wydawszy ostatnie pieniądze, mężczyzna błąka się po francuskiej prowincji, z każdym dniem zbliżając się coraz bardziej do granicy obłędu. Zaczepia ludzi, gada z frędzlami, chwyta za kamerę, snuje się po wzgórzach. W siatkę swoich fantazji, zmyśleń i kłamstw wciąga miejscową barmankę, która nocami hobbystycznie przemontowuje stare produkcje.

Gatunek: komedia
Reżyser: Quentin Dupieux
Aktorzy: Jean Dujardin, Adèle Haenel, Albert Delpy
Premiera: 3 stycznia 2020


Psy 3. W imię zasad

Po 25 latach odsiadki Franz Maurer (Bogusław Linda) wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i "Nowego" (Cezary Pazura). Ich spotkanie zmieni wszystko.

Gatunek: akcja, thriller
Reżyser: Władysław Pasikowski
Aktorzy: Cezary Pazura, Bogusław Linda, Marcin Dorociński
Premiera: 17 stycznia 2020


Doktor Dolittle

Po stracie żony, siedem lat wcześniej, ekscentryczny doktor John Dolittle (Downey Jr.), słynny naukowiec i lekarz weterynarii w wiktoriańskiej Anglii, wiedzie pustelniczy tryb życia, w otoczeniu menażerii swych egzotycznych zwierząt. Kiedy jednak młoda królowa zapada na śmiertelną chorobę, nieustraszony doktor wyrusza w pełną przygód podróż na mityczną wyspę, gdzie spodziewa się znaleźć lekarstwo dla królowej. Wykorzysta w tym swą odwagę i niepodrabialne poczucie humoru, odkryje wiele niezwykłych stworzeń i spotka się ponownie ze starymi wrogami. W wyprawie towarzyszyć mu będzie młoda, pewna siebie uczennica (Harry Collett) oraz wesoła ferajna przyjaciół-zwierząt, w tym lękliwa gorylica, entuzjastycznie nastawiona do świata kaczka (o, cóż, ptasim móżdżku), niezwykły duet składający się z cynicznego strusia i optymistycznego słonia oraz prawdziwa twardzielka – papuga, najbardziej zaufana przyjaciółka Dolittle’a.

Gatunek: komedia familijna
Reżyser: Stephen Gaghan
Aktorzy: Robert Downey Jr., Tom Holland, Michael Sheen
Premiera: 17 stycznia 2020


Gorący temat

Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku. Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć DOŚĆ. Jednak Ailes nie zamierza się poddać bez walki. Dysponuje wielką władzą, fortuną i kontaktami na politycznych szczytach. Nikt jeszcze się nie spodziewa, że ta konfrontacja zadecyduje o losie milionów kobiet na całym świecie.

Gatunek: dramat biograficzny
Reżyser: Jay Roach
Aktorzy: Margot Robbie, Charlize Theron, Nicole Kidman
Premiera: 17 stycznia 2020


Bad Boys for Life

Niegdyś nierozłączny duet detektywów - Mike'a Lowery'ego i Marcusa Burnetta - teraz się rozpada. Starzejący się Burnett został policyjnym inspektorem. Lowery przeżywa kryzys wieku średniego a ponadto został przydzielony do kierowania grupą młodych policjantów, z którymi zupełnie nie umie znaleźć wspólnego języka. Jednoczy ich ponownie pragnący zemsty szef mafii, którego brata kiedyś rozpracowywali.

Gatunek: akcja, kryminał
Reżyser: Joe Carnahan
Aktorzy: Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens
Premiera: 24 stycznia 2020


1917

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku Pierwszej Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.

Gatunek: dramat wojenny
Reżyser: Sam Mendes
Aktorzy: George MacKay, Dean-Charles Chapman, Andrew Scott
Premiera: 24 stycznia 2020