Wojciechowicz o tym, jak Schetyna z Kierwińskim Platformę rozmontowywali

28.07.2018, 20:00
Magdalena Rigamonti, Jacek Wojciechowicz, „Kulisy warszawskiego ratusza”,wyd. Od Deski do Deski, Warszawa 2018 Spotkanie autorskie odbędzie się 2 sierpnia o godz. 18 w warszawskiej księgarni BookBook przy ul. Hożej 29/31

Magdalena Rigamonti, Jacek Wojciechowicz, „Kulisy warszawskiego ratusza”,wyd. Od Deski do Deski, Warszawa 2018 Spotkanie autorskie odbędzie się 2 sierpnia o godz. 18 w warszawskiej księgarni BookBook przy ul. Hożej 29/31źródło: Dziennik Gazeta Prawna

„Schetyna jest wygodny dla PiS-u, to ktoś, kto robi prezenty partii rządzącej. Nie zdziwiłbym się nawet, gdyby między liderami tych dwóch ugrupowań była pewna nić sympatii”

W al ka o wpływy w warszawskim ratuszu, wojny podjazdowe, partyjne „zamachy stanu” – o tym Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy w latach 2006–2016, w wywiadzie rzece opowiedział Magdalenie Rigamonti. Były pierwszy zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz wyznaje grzechy Platformy Obywatelskiej i opowiada o jej stylu rządzenia prowadzącym do katastrofy. Książka „Kulisy warszawskiego ratusza” od dziś w sprzedaży w całej Polsce. Oto wybrane fragmenty.

(…) Warszawa świetnie wygląda, niektórzy ze śmiechem mówią, że dzięki mnie wstała z kolan. Przez lata sukcesy i splendory szły na konto Hanny Gronkiewicz-Waltz. Ja stałem za nią, byłem jej pierwszym zastępcą, nie miałem parcia na szkło i znałem swoje miejsce w szeregu. Ona to firmowała, firmowała to też Platforma Obywatelska, której byłem członkiem. Większą część roboty – inwestycje, transport publiczny, Euro 2012 – wykonywałem ja i ludzie, którzy mi podlegali. Staraliśmy się to robić jak najlepiej. Pewnie też nie obyło się bez błędów.

Partia z tego korzystała i korzysta do dziś, ale nie doceniała. A nie doceniała, ponieważ przeszkadzało jej to, że nie wykonuję ślepo poleceń partyjnych i nie jestem bezkrytyczny. A w warszawskiej PO obowiązuje ślepa dyscyplina. W kwestii dyscypliny zresztą nic się nie zmieniło. Albo robisz to, co ci każą, albo jesteś „be”, kimś wykluczonym. Ten stan, w którym teoretycznie wolni ludzie poddają się woli liderów partyjnych, jest cofnięciem się do czasów chłopów pańszczyźnianych. To coś niebywałego, że w demokratycznym kraju w XXI wieku partyjne układy potrafią łamać ludziom kręgosłupy. Oni z własnej woli stają się współczesnymi niewolnikami, którzy są gotowi zdradzać przyjaciół, robić różne świństwa, jeśli tylko partia od nich tego wymaga.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (5)

  • DZIADEK-ALE DZIAD-STAZ50 LAT-WIEK65 LAT-921 ZL(2018-07-29 09:22) Zgłoś naruszenie 84

    SCHETYNA TUSK TO MOZE BYC PREZYDENTEM ALE NIE W POLSCE BO JUZ DAWNO ZDRADZIL SWOJ KRAJ I PLUL NA SWOJ NARUD TYLKO NA SZMELC DO KIELC.NIECH SIE ROZLICZY Z TYCH LAT CO RZODZIL I GDZIE KASE WYPROWACIL Z WATU I DLA CZEGO SPRZEDAWAL WSZYSTKO CO SIE TYLKO DALO TERAZ PONOSIMY PRZEZ NIEGO I KOLESI JEGO WIELKIE STRATY.TO BYLI LUDZIE NIE ODPOWIEDZIALNI TYLKO RZODNI WLADZY PO TRUPACH.TAKI BYL RUDY I MSCIWY I TAKI JEST DO TEJ PORY.TAKI CZLOWIEK NIE JEST GODNY BYC PREZYDENTEM RP.BO BEDOC W UE CALY CZAS STRASZYL TYLKO TRZEBA BYC UCZCIWYM A NIE MARJONETKO MERKIEL I KUKIELKO.WYCHODZI CZLOWIEK CO ZRUJNOWAL NASZ KRAJ I MOWI KONSTYTUCJA NIECH POPATRZY W LUSTRO JUDASZ.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ech wy stratedzy z koziej...(2018-07-31 17:50) Zgłoś naruszenie 42

    PO to polityczny trup. Utrzymywanie tego gnijącego truchła jest w interesie PIS-u, bo to obraz odpychający, zatem tak długo, jak długo PO będzie jeszcze miała nadzieję na rządy, PIS będzie zgarniał władzę. Tylko definitywne odejście PO i stworzenie nowej partii dałoby szansę dla opozycji. No ale do tego potrzeba wyczucia chwili i właściwej propagandy. A tego dyrygencji potencjalnych opozycji nie mają. Przykład KOD albo Nowoczesna. Inwestowanie w Komorowskich, Tusków, Schetynów, HGW, Traskowskich, Nitrasów, Szczerbów i inne opatrzone gęby to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Najlepszy jest całkowity brak wyczucia społeczeństwa. PIS też traci to wyczucie, tale jeszcze jedzie na oparach i tak dowiezie się do wyborów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie