„Sługa dwóch panów”, klasyka światowej komedii omyłek, to pierwsza premiera Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy w 2017 roku. Spektakl reżyseruje Tadeusz Bradecki, w roli Arlekina wystąpi Krzysztof Szczepaniak.
ikona lupy />
"Sługa dwóch panów". Premiera 27 stycznia 2017 na Scenie Gustawa Holoubka / Media

Commedia dell’arte w mistrzowskim wydaniu Carla Goldoniego. Motorem napędzającym intrygę jest Arlekin, który służąc dwóm panom jednocześnie miesza polecenia, zdradza sprawy wymagające dyskrecji i komplikuje bieg zdarzeń. Mamy tu wszystko, co najlepsze: tempo jak w rollercoasterze, wyraziste gesty, taniec, śpiew, skąpego Pantalone przemądrzałego Dottore i romantycznych kochanków.

reżyseria: Tadeusz Bradecki
przekład, scenografia i kostiumy: Jan Polewka

Obsada:
Krzysztof Szczepaniak – Arlekino
Mariusz Wojciechowski - Pantalone Bosonosi
Andrzej Blumenfeld - Dottore Lombardo
Mateusz Weber - Sylvio
Waldemar Barwiński - Floryndo Aletuso z Turynu
Łukasz Wójcik - Bryghella Chlavino
Anna Szymańczyk - Smeraldyna
Agata Góral (gościnnie) - Beatrycze z Turynu
Kinga Suchan - Clara
Maciej Wyczański - Gianni
Tomasz Budyta - Piergiorgio
Piotr Bulcewicz (gościnnie) - MassimoGoldoni wywodzi się z kultury beztroskiego śmiechu. Z tej racji takie bezgrzeszne „nic nie jest tym, czym się wydaje”, jak jego Sługa dwóch panów, to owej kultury powidok. A i przewodnik. Pozwala zwiedzić parę tras, lub raczej przepłynąć je gondolą. – pisze w programie spektaklu Jan Gondowicz.

Komedia dell’arte jest koncertem na aktorów-instrumenty. Jest w tym koncercie blacha, drzewo i perkusja: starcy, kochankowie i Arlekin. Albo jeszcze inaczej: partia marionetek, partia figurynek z porcelany i partia Arlekina. /Jan Kott w eseju Powrót Arlekina/

Sługa dwóch panów | Premiera 27 stycznia 2017 na Scenie Gustawa Holoubka | Kolejne spektakle 28 i 29 stycznia 2017