Teatr Polonia przygotowuje na jesień gratkę dla miłośników dzieł Szekspira. Aktorzy Teatru Montownia podejmą się zadania z pozoru niemożliwego: przedstawią Widzom wszystkie dzieła Szekspira w ciągu jednego wieczoru.

Będą cytaty z najsławniejszych dramatów, żarty ze stereotypowej znajomości dzieł słynnego twórcy, a także m.in. Tytus Andronikus w programie kulinarnym i Hamlet w wersji przyspieszonej. Widzowie mogą spodziewać się nieustającej zabawy, będą zapraszani do udziału w akcji. Spektakl obnaża powierzchowną znajomość Szekspira, do czego przyczyniła się kultura masowa.

Ta żartobliwa sztuka została napisana dwadzieścia lat temu przez trzech amerykańskich studentów i od tego czasu cieszy się niesłabnącym powodzeniem, zarówno w Londynie (przez kilkanaście lat była grana w Teatrze Criterion przy Piccadilly Circus na londyńskim West Endzie), jak i w Polsce. Reżyserem sztuki będzie „specjalista” od Szekspira, John Weisgerber, który na deskach Teatru Polonia wystawił cieszący się niesłabnącym sukcesem spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya".

Data premiery: 10 listopada 2017
Tłumaczenie: Włodzimierz Kaczkowski
Reżyseria: John Weisgerber
Scenografia: Paulina Czernek
Kostiumy: Anna Puchalska
Światło: Paweł Szymczyk
Realizacja dźwięku: Tatiana Czabańska
Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska
Producent wykonawczy i asystent reżysera: Magdalena Kłosińska
Obsada:
Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki

Więcej informacji oraz bilety >>