W lipcu Teatr Dramatyczny (TD) w Warszawie zagra m.in. "Obrzydliwców" Davida Fostera Wallace'a w reż. Marka Kality, "Szczęśliwe dni" Samuela Becketta w reż. Antoniego Libery i "Fatalistę" Tadeusza Słobodzianka w reż. Wojciecha Urbańskiego. Kontynuowany będzie też cykl DramatOn.

"Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy w lipcu będzie działał na dwóch płaszczyznach – kontynuujemy DramatOn, czyli repertuar online, ale przede wszystkim wracamy na scenę" - poinformowała PAP Weronika Doboszyńska z TD.

3 i 5 lipca o godz. 19 na Scenie Przodownik zaprezentowany zostanie spektakl "Obrzydliwcy" Davida Fostera Wallace'a w reż. Marka Kality.

Z kolei 5 lipca o godz. 19.30 na Scenie im. Haliny Mikołajskiej pokazane zostaną "Szczęśliwe dni" Samuela Becketta w przekładzie i reżyserii Antoniego Libery z legendarną rolą Mai Komorowskiej jako Winnie.

W kolejnych tygodniach lipca TD zagra: "I że cię nie opuszczę" Gerarda Watkinsa w reż. Aldony Figury (9 i 11 lipca o godz. 19 na Scenie Przodownik), "Miłość od ostatniego wejrzenia" Vedrany Rudan w adaptacji reż. Iwony Kempy (10 i 12 lipca o godz. 19.30 na Scenie im. H. Mikołajskiej), "Protest" na podstawie jednoaktówek Vaclava Havla w reż. Aldony Figury (17 i 19 lipca o godz. 19.30 na Scenie im. H. Mikołajskiej) i na tej samej scenie "Fatalistę" Tadeusza Słobodzianka w reż. Wojciecha Urbańskiego (24 i 26 lipca o godz. 19.30).

Wszystkie spektakle na Scenie Przodownik oraz "Fatalista" prezentowane będą z angielskimi napisami.

Poniedziałkowe czytania online w cyklu DramatON są rejestrowane na bieżąco. W lipcu zaplanowano czytania: "Pani Dalloway" Virginii Woolf w adaptacji i reżyserii Magdaleny Miklasz, "Pułapki" Tadeusza Różewicza w reż. Wojciecha Urbańskiego, "Intratnej posady" Aleksandra Ostrowskiego w reż. Andrei Zagorodnikova oraz "Ogrody" Karola Gromka w reż. Aldony Figury.

Przy okazji wszystkich czytań nagrane zostaną też dyskusje z udziałem gości. Czytania będą dostępne w poniedziałki przez 12 godzin (od godz. 19) na stronie: www.youtube.com/labodram.

"Rozpoczynamy także nowy cykl +Wiersz po indeks+, w którym będzie można posłuchać, jakie wrażenia pozostały w pamięci aktorek i aktorów Teatru Dramatycznego z czasów, gdy zdawali do szkoły teatralnej i który tekst zapewnił im sukces na egzaminie wstępnym. Towarzyszyły im wtedy silne emocje, a wiersz, który przedstawili pozostał z nimi do dziś. Do szkoły aktorskiej prowadziły ich różne drogi, czasem spontaniczne i przypadkowe, czasem starannie przygotowane, poprzedzone zajęciami w kółkach artystycznych" - zapowiedziała Doboszyńska.

Wybrany wówczas tekst aktorzy przedstawią ponownie po latach. Emisje w każdy piątek o godz. 21 na stronie: www.facebook.com/TeatrDramatycznyWarszawa.

Ponadto w programie DramatOnu m.in. działać będzie e-scena, na której internauci obejrzeć będą mogli rejestracje spektakli: "Niedźwiedź Wojtek" w reż. Ondreja Spisaka, "Miarka za miarkę” w reż. Oskarasa Korsunovasa, "Kamasutra" w reż. Aldony Figury i "Noc żywych Żydów" w reż. Aleksandry Popławskiej i Marka Kality.

Więcej informacji o repertuarze na stronie TD: teatrdramatyczny.pl/repertuar.

Bilety na lipcowe przedstawienia można kupić poprzez stronę internetową; czynne są też kasy teatru.