Sztuka opowiada historię dwóch małżeństw, które łączy wspólny sekret. Frank Foster (Victor Kukla) to pantoflarz, który boi się swojej dominującej żony Fiony (Zofia Wieczorek). Zupełnie inny jest Bob Phillips (Konrad Kapica), babiarz, który zupełnie nie przejmuje się swoją wyluzowaną żoną Teresą (Patrycja Lewandowska). Szybko okazuje się, że ich z pozoru idealne związki, oparte są na kłamstwie i zdradzie. Aby ukryć własne grzeszki, próbują do intrygi wciągnąć nieświadomych niczego Mary (Aleksandra Jachymek) i Williama (Jakub Onichowski) Featherstone’ów.

Czym wyróżnia się ta interpretacja sztuki Ayckbourna? Jest to komedia grana na poważnie, co sprawia, że publiczność może odnaleźć się w losach bohaterów, a żarty zawarte w scenariuszu nabierają zupełnie nowego znaczenia.

Spektakl wyreżyserowała Magdalena Kizinkiewicz, a na scenie zobaczymy utalentowanych absolwentów aktorstwa Warszawskiej Szkoły Filmowej, znanych już widzom z widowiska „Postacie” z muzyką Przemysława Gintrowskiego.

Zobacz zwiastun spektaklu:

Obsada:

Teresa & Bob – Patrycja Lewandowska & Konrad Kapica
Fiona & Frank – Zofia Wieczorek & Victor Kukla
Mary & William – Aleksandra Jachymek & Jakub Onichowski

Reżyseria – Magdalena Kizinkiewicz
Kostiumy – Maria Węgrzyn
Scenografia – Grzegorz Więckowski
Choreografia – Bartosz Figurski
Muzyka – Konrad Wantrych
Charakteryzacja – Ida Wilczyńska
Produkcja – Warszawska Szkoła Filmowa
Producent wykonawczy – Patrycja Lewandowska
Montaż – Piotr Aszklar
Udźwiękowienie – Maciej Boratyn, Zachary Połubiński
Zdjęcia – Michał Sierszak
Operatorzy kamer – Maciej Ryczkowski, Michał Sierszak, Michał Stańczyk, Krzysztof Górski
Grafika – Krzysztof Górski

Spektakl „Jak się kochają w niższych sferach” będzie miał swoją premierę online 16 lipca o 19:00 na kanale YouTube Warszawskiej Szkoły Filmowej >>>
(czas trwania: 1h 45 min.)

Wydarzenie na Facebooku >>>