Kanadyjska piosenkarka Celine Dion powraca po pięciu latach z nową, francuskojęzyczną płytą. Gwiazda co prawda nie zamilkła na dobre, ale jest to jej pierwszy studyjny album po tak długiej przerwie.

Artystkę w ostatnim czasie dość mocno zajmowały sprawy osobiste oraz występy w prestiżowym Caesar's Palace w Las Vegas. Teraz nadszedł czas na nową płytę. Jej premiera zaplanowana jest na listopad 2012 roku, a krążek zwiastuje kawałek "Parler a mon pere". Piosenkę napisał Jacquesa Veneruso, autor takich hitów Celine jak: "Tout l'or des hommes" czy "Sous le vent", śpiewanego przez nią w duecie z Garou. Utworu można posłuchać na oficjalnej stronie artystki oraz kupić w sklepie iTunes.

Celine Dione rozpoczęła pracę nad nową płytą w kwietniu tego roku po zakończeniu rekonwalescencji, po przebytym zapaleniu strun głosowych, które lekarze rozpoznali u niej w lutym. Piosenkarka planuje w najbliższym czasie nagranie albumu również w wersji anglojęzycznej.

Powrót Celine Dion na rynek muzyczny może być jednym z najważniejszych wydarzeń tego roku. Ostatnia studyjna płyta Celine Dion "Taking Chances" ukazała się w 2007 roku i natychmiast doczekała się rewelacyjnej reakcji fanów i mediów. Dion sprzedała do tej pory już ponad 200 milionów płyt i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek świata z ponad tysiącem muzycznych i pozamuzycznych nagród na koncie.