Koncert Madonny, który ma się odbyć w Warszawie na Stadionie Narodowym 1 sierpnia, w rocznicę powstania warszawskiego, wzbudza coraz więcej kontrowersji - donosi "Polska The Times".

Krucjata Młodych przy Instytucie im. ks. Piotra Skargi organizuje protest pod hasłem "Nie idę na Madonnę!" i w internecie zbiera podpisy pod bojkotem. Chce zebrać 100 tys. podpisów i wysłać je do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, organizatorów koncertu i właściciela stadionu.

Data koncertu Madonny oburza też warszawskich powstańców. Już na początku roku zapowiadali, że chcą się spotkać z prezydent stolicy. Organizator, firma Live Nation, tłumaczyła wtedy, że termin występu w Warszawie wynika z logistyki trasy koncertowej artystki, gdyż 29 lipca występuje w Wiedniu, a 7 sierpnia - w Moskwie.

Powstańcy spotkali się z miejskimi urzędnikami, ale żadne konkrety nie zapadły - relacjonuje "Polska The Times", która ustaliła, że kolejne spotkanie, tym razem też z organizatorami koncertu, odbędzie się w poniedziałek. "Mamy nadzieję usłyszeć na nim o pewnych kompromisowych propozycjach, jakie przygotują dla nas strony" - mówi wiceszef Związku Powstańców Warszawskich Edmund Baranowski.