Brytyjska wokalistka Adele zaśpiewa tytułową piosenkę nowego filmu o przygodach agenta Jej Królewskiej Mości Jamesa Bonda. Utwór nosi ten sam tytuł, co film - "Skyfall".

Spekulacje o wyborze Adele do napisania i nagrania bondowskiej piosenki rozpoczęły się już w 2011 roku, gdy jej album "21" rozpoczął swój triumfalny pochód przez światowe listy przebojów. Estetyka nagrań wokalistki znakomicie wpisywała się w kanon utworów bondowskich przebojów i producenci długo zabiegali o zgodę na jej udział na ścieżce dźwiękowej 23. z kolei filmu o słynnym agencie 007.

Sama wokalistka długo zwodziła media. "Wracam do studia w listopadzie. Nagram piosenkę do pewnego filmu." - zapowiedziała jesienią 2011 roku. W istocie wokalistka, która jest obecnie w zaawansowanej ciąży, zarejestrowała swój utwór dopiero w pierwszych dniach września w słynnym Abbey Road Studio pod okiem producenta Paula Epwortha.

Adele dołączyła tym samym do śmietanki sceny muzycznej, która dostąpiła zaszczytu zaśpiewania tematu przewodniego do filmu z bondowskiej serii: sir Paula McCartneya, Shirley Bassey, Tiny Turner i Madonny.

Główną rolę, czyli agenta 007, zagra po raz kolejny Daniel Craig. Premiera zaplanowana jest na 1 listopada tego roku.

Adele Laurie Blue Adkins urodziła się 5 maja 1984r. w północnym Londynie. Tuż po skończeniu prestiżowej BRIT School for Performing Arts And Technology wokalistka nawiązała współpracę z wytwórnią XL Recordings. Jej dwa albumy "19" i "21" osiągnęły łącznie zawrotny nakład ponad 30 milionów egzemplarzy a samą wokalistkę obsypano deszczem nagród, m.in.: Grammy, Brit, Ivor Novello, Echo, MTV EMA. Artystka jest także laureatką Fryderyka w kategorii "Najlepszy album zagraniczny".