Jubileuszowe wydanie płyty "Kick" grupy INXS, ścieżka dźwiękowa filmu "Dirty Dancing", nowe albumy grupy No Doubt oraz Macieja Werka, lidera zespołu Hedone. W ostatnim tygodniu września nowości proponują również Barbra Streisand, Mika i Mumford And Sons.

Wielokrotnie wznawiany przebojowy album "Kick" australijskiej grupy INXS ukazuje się tym razem w wersji trzypłytowej i z dodatkowym krążkiem DVD z okazji 25. rocznicy swojego wydania. Płyta, będąca najważniejszą w karierze INXS o mały włos nie ujrzała światła dziennego. Jak przyznał menadżer grupy, Chirs Murphy, wytwórnia Atlantic była tak niezadowolona z brzmienia piosenek, że była gotowa zapłacić milion dolarów za powtórną sesję nagraniową.

Ostatecznie zespół pod wodzą charyzmatycznego Michaela Hutchence'a postawił na swoim i płyta "Kick" trafiła na półki sklepów płytowych 19 października 1987r. i chwilę potem na szczyty list przebojów. Ku zaskoczeniu szefów firmy płytowej, album znalazł ponad 10 milionów nabywców, których urzekła energetyczna mieszanka rock'n'rolla i tanecznych rytmów typowych dla lat 80. "Kick 25" to nie tylko poprawiona cyfrowo oryginalna płyta, ale także zestaw remiksów, wersji demo i nagrań koncertowych. Dodatkowo wydawnictwo uzupełniono płytą DVD z nowym filmem dokumentalnym o zespole INXS oraz 64-stronicową książką, zawierającą niepublikowane zdjęcia, zapiski oraz komplet reprodukcji odręcznie napisanych tekstów piosenek z płyty, udostępnionych przez rodzinę lidera formacji, Michaela Hutchence'a.

Swoje 25. urodziny obchodzi w tym roku także inny muzyczny bestseller, ścieżka dźwiękowa do filmu "Dirty Dancing". Spopularyzowana przez oscarowe nagranie "(I've Had) The Time Of My Life" w wykonaniu Billa Medlya i Jennifer Warnes płyta trafiła na pierwsze miejsca list przebojów na całym świecie i dziś figuruje wśród najlepiej sprzedających się płyt wszech czasów z nakładem przekraczającym 42 miliony egzemplarzy. Na nabywców jubileuszowego wydania czeka oryginalny zestaw 12 piosenek z filmu "Dirty Dancing" w specjalnie przygotowanym opakowaniu, którego okładka została zaprojektowana na bazie głosów internautów. Wydawnictwo wzbogacone zostało kolekcją pocztówek, przedstawiających gwiazdy filmu: Jennifer Grey i Patricka Swayze oraz książką z wywiadami z twórcami pochodzących z płyty utworów "Hungry Eyes", "She's Like The Wind" i wspomnianego "(I've Had) The Time Of My Life".

Film

Amerykański zespół No Doubt powraca po 11-letniej przerwie albumem "Push And Shove", który powinien zadowolić wszystkich dotychczasowych fanów wokalistki Gwen Stefani i towarzyszących jej kolegów. Jak mówi o płycie gitarzysta zespołu, Tom Dumont, to "z jednej strony klasyczna formuła No Doubt, czyli mieszanka ska, reggae i dancehallu, ale z drugiej inspiracja takimi zespołami, jak Depeche Mode, The Cure i OMD". Autorzy przeboju "Don't Speak" ponownie zafundowali fanom dawkę skąpanych w słońcu jamajskich rytmów przeplatanych dla równowagi ckliwymi balladami o miłości.

Lider eksperymentalnego zespołu Hedone, który słuchacze kojarzą przede wszystkim z utworu "Zapach" wykonanego wraz z Renatą Przemyk, powraca na rynek muzyczny solową płytą "Songs That Make Sense". Werk otoczył się w studiu armią muzyków światowego formatu: usłyszymy głosy Marka Lanegana znanego z grup Screaming Trees i Queens Of The Stone Age, Chrisa Olleya z Six By Seven oraz perkusję Poogie Bella, współpracującego z Davidem Bowie i Erykah Badu. Swoim talentem wsparli solowy projekt Macieja Werka też rodzimi muzycy: Anita Lipnicka, Joanna Prykowska, Misia Furtak, Kuba Koźba, Wojtek Pilichowski. Efektem współpracy muzyków o różnym rodowodzie i wrażliwości muzycznej jest płyta eklektyczna, na której słuchacze wyodrębnić będą mogli elementy wyłącznie dla siebie.

Wielka diwa amerykańskiej estrady, Barbra Streisand z okazji swojego jubileuszu 50-lecia pracy artystycznej przygotowała dla swoich fanów nie lada gratkę w postaci płyty "Release Me", gromadzącej 11 niepublikowanych dotąd nagrań. Artystka przez rok przesłuchiwała ukryte w swoich archiwach nagrania i ostatecznie zdecydowała opublikować te, które darzy największym sentymentem. Poza dwoma utworami, których taśm-matek nie udało się odnaleźć, wszystkie piosenki na albumie "Release Me" pochodzą z oryginalnych taśm studyjnych. Podczas przetwarzania ich w wersje cyfrowe dołożono wszelkich starań, aby odzwierciedlić dźwiękowe spectrum towarzyszące ich pierwotnym wersjom. Wydawnictwo "Release Me" ukazuje się w pierwszej kolejności na płycie winylowej, która była nośnikiem wiodącym w czasach, gdy Streisand rejestrowała piosenki zawarte na albumie.

Brytyjski muzyk Mika, który na początku tego roku wsławił się jako współautor szokującego nagrania Madonny "Gang Bang" powraca na listy przebojów płytą "The Origin Of Love", wyprodukowanej przez... dotychczasowych współpracowników królowej popu! William Orbit, Pharrell Williams i Benny Benassi stworzyli podkłady muzyczne pod melodie i teksty Miki, który tym razem wziął na warsztat najbardziej uniwersalną tematykę ze wszystkich- miłość. "To płyta o zwariowanej miłości i tolerancji" - mówi artysta, który kilka tygodni temu ujawnił swoją orientację seksualną. Promocji płyty "The Origin Of Love" towarzyszy minifilm do tytułowego utworu, nakręcony przez Cristiana Jimeneza, reżysera filmu "Bonsai".

Jeden z ulubionych zespołów hipsterskich, Mumford And Sons proponuje swoim fanom godnego następcę krążka "Sigh No More" z 2009r. Piosenki z płyty "Babel" zespół wypróbował podczas ostatniej trasy koncertowej. Spośród wszystkich skomponowanych z myślą o albumie utworów, muzycy wybrali 12 tych, na które publiczność reagowała z największym entuzjazmem. Energię wykonań na żywo pomógł zespołowi przenieść do studia ich producent Marcus Dravs, który wychwycił wszystkie elementy charakterystyczne dla koncertowego brzmienia zespołu i nadał im właściwy szlif.