Brytyjska wokalistka Petula Clark w lutym 2013 r. powróci z nową płytą studyjną. Na albumie "Lost In You" znajdzie się m.in. kompozycja "Imagine" Johna Lennona, który był oddanym wielbicielem artystki.

Petula Clark, nazywana legendą brytyjskiej branży muzycznej, szykuje się do powrotu na scenę. 80-letnia wokalistka spędziła lato w studiu z producentem Johnem Williamsem, szlifując brzmienie swojej 35. płyty studyjnej.

"Materiał jest już gotowy, ale na premierę trzeba będzie poczekać do lutego 2013 roku" - zapowiedziała piosenkarka.

Premierowe kompozycje na album "Lost In You" wyszły spod pióra m.in. Simona Wilcoxa, które fani sagi "Zmierzch" mogą kojarzyć z utworu "Northern Lights", rozbrzmiewającego w filmie "Przed świtem". Największą atrakcją nowego wydawnictwa diwy będą jednak jej interpretacje powszechnie znanych piosenek. Clark nie tylko odświeżyła własny przebój sprzed lat pt. "Countdown", ale sięgnęła również po "Crazy" Gnarls Barkley, "Love Me Tender" Elvisa Presleya" oraz "Imagine" Johna Lennona.

John Lennon przepadał za Petulą Clark na długo zanim poznał ją osobiście; uwielbiał jej wykonanie piosenki The Beatles "We Can Work It Out". Artyści spotkali się w 1969 r., gdy na brytyjską wokalistkę spadła lawina krytyki za wykonywanie anglojęzycznych piosenek na koncertach w Kanadzie. "Kanadyjczycy mieli mnie za Francuzkę tylko dlatego, że wyszłam za Francuza" - wspomina gwiazda, którą w pewnym okresie kariery nazywano "siostrą Edith Piaf". John Lennon udzielił wówczas piosenkarce wsparcia i wytłumaczył, że media nie powinny odciągnąć jej od tego, co najważniejsze, czyli muzyki. Bliska znajomość, jaka wywiązała się między muzykami zaowocowała również udziałem Petuli w nagraniu piosenki "Give Peace A Chance" Plastic Ono Band., formacji, którą Lennon utworzył ze swą żoną Yoko Ono.

Petula Clark urodziła się 15 listopada 1932 r. Karierę zaczęła w wieku 9 lat, śpiewając radosne piosenki w stylu Shirley Temple na antenie radia BBC. W latach 60. zdobyła ogromną popularność piosenkami "My Love", "Don't Sleep In The Subway", "I Know A Place" i "Countdown", za którą otrzymała 2 nagrody Grammy. Nagrywała głównie w ojczystym języku, ale nie miała oporów przed śpiewaniem po francusku, włosku, niemiecku i hiszpańsku. Współpracowała z całą plejadą gwiazd: Deanem Martinem, Peggy Lee, Sergem Gainsbourgiem, Tomem Jonesem, Frankiem Sinatrą i Barbrą Streisand. Uznanie zdobyła także, jako aktorka. Do dziś Petula Clark sprzedała blisko 70 milionów swoich płyt, co daje jeden z najlepszych wyników w historii muzyki brytyjskiej. Artystka została odznaczona przez królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego.