Amerykańska raperka Azealia Banks będzie jedną z gwiazd warszawskiego Free Form Festival, który zainauguruje sezon festiwalowy w Polsce. Artystka będzie promować w stolicy Polski swój niecierpliwie oczekiwany album "Broke With Expensive Taste".

Pochodząca z nowojorskiego Harlemu Azealia Banks jest obecnie "najgorętszym" nazwiskiem kobiecego rapu. Łącząc wizualne inspiracje z brzmieniami osadzonymi w estetyce lat 90., artystka wypełniła lukę zostawioną przez pionierską Missy Elliott. Od wydania debiutanckiej epki "1991" w maju ub.r. Azealia Banks zdołała zapracować sobie nie tylko na pozycję rosnącej siły w branży muzycznej, ale i status prowokatorki.

Zdjęcie na okładce prestiżowego magazynu "Dazed & Confused" z września ub.r., przedstawiające raperkę z nadmuchaną prezerwatywą przy ustach i podpisem: "Azealia blows up" okazało się zbyt kontrowersyjne dla cenzorów z siedmiu krajów. Ku uciesze wydawcy pisma oraz menedżera artystki, fotografia szybko rozprzestrzeniła się na portalach, blogach i forach internetowych, zapewniając pismu i Azealii świetną reklamę. Założyciel "Dazed & Confused", ekscentryczny fotograf Rankin, odnalazł w Azealii swoją nową muzę. "To wyjątkowo twórcza artystka. Ma własne zdanie, które wyraża w bardzo bezpośredni sposób, dzięki czemu sprawia, że współpraca z nią staje się inspirującym wyzwaniem" - powiedział Rankin.

Azealia Banks dokonuje obecnie ostatnich szlifów niecierpliwie oczekiwanego przez krytyków i słuchaczy krążka "Broke With Expensive Taste". Płyta ma trafić na półki jeszcze przed majowym występem artystki w Polsce. Raperka pojawi się jako gwiazda Free Form Festival i zaprezentuje dotychczasowe przeboje, m.in.: "212" i "Liquorice" oraz materiał z nadchodzącej płyty długogrającej.

Free Form Festival jest unikatowym przedsięwzięciem kulturalnym, prezentującym nowoczesną i niezależną muzykę oraz sztukę w środowisku miejskim, a jego celem jest wskazywanie nowych światowych trendów muzycznych i artystycznych. Organizowany od dziewięciu lat festiwal gościł takie gwiazdy, jak Goldfrapp, Robyn, czy The Streets. Free Form Festival na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń artystycznych w Warszawie i jest jednym z największych wydarzeń muzycznych w stolicy. W 2013 r. Free Form po raz pierwszy odbędzie się w maju, inaugurując sezon festiwalowy w Polsce.