Zespół Nickelback ogłosił, że pod koniec roku powróci do Wielkiej Brytanii i reszty Europy z trasą "The Hits". W Polsce zespół wystąpi 2 listopada na warszawskim Torwarze.

Po wyprzedanej europejskiej trasie z 2012 roku, promującej królujący na listach album "Here and Now", olbrzymie zapotrzebowanie na powrót zespołu nie przeszło bez echa.

Reklama

- Byliśmy zachwyceni ilością ludzi, która przyszła nas zobaczyć - komentuje frontman Chad Kroeger. - Było tak wielu fanów, którzy nie mogli kupić biletów, że byliśmy wręcz zalewani prośbami o nowe koncerty. Poza tym uwielbiamy grać w Europie! - dodał.

Takie hity jak "How You Remind Me", "Photograph", "Burn It To The Ground" i "Rockstar" dołączyły do grona utworów bijących rekordy popularności w ostatnim czasie, m.in. "When We Stand Together", "Bottoms Up", "Lullaby" i "Trying Not To Love You.

Zespół otrzymał pięć nominacji Grammy, trzy American Music Awards i 12 Juno Awards. Został także okrzyknięty “Group of the Decade” przez magazyn Billboard w 2009 roku. Ich płyty i single pokrywały się wielokrotnie platyną w całej Europie, a na całym świecie sprzedano ponad 50 milionów albumów grupy - nie jest zatem zagadką, dlaczego fani są tak mocno spragnieni tej kanadyjskiej czwórki.

Koncert Nickelback - 2 listopada 2013, Warszawa, Torwar