Jeden z najpopularniejszych wokalistów rockowych Rod Stewart zaśpiewa 14 września na Stadionie Miejskim w Rybniku. Będzie to trzeci koncert Stewarta - po Gdańsku i Toruniu - w Polsce. W Rybniku występowali już Bryan Adams i Guns N Roses.

"To jeden z najbardziej prestiżowych artystów na świecie. Są różni odbiorcy - odbiorcy muzyki Roda Stewarta to ludzie na poziomie, wykształceni, to muzyka dla lepszego ucha" - ocenił Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która obok Radia Złote Przeboje i przy wsparciu władz Rybnika jest organizatorem koncertu.

"Rod Stewart ma tyle przebojów, że mógłby bez kłopotu obdzielić kilku artystów i tych kilku artystów przy jego przebojach dałoby fascynujące koncerty. Myślę, że będzie to niezapomniany występ, tym bardziej, że widziałem Roda Stewarta na żywo: to prawdziwe amerykańskie show, (.) wszystko na najwyższym poziomie" - dodał Stefański.

Stewart, podobnie jak w poprzednich latach Bryan Adams i Guns N' Roses, wystąpi na zmodernizowanym w 2003 r. Stadionie Miejskim. Sprzedaż biletów rozpocznie się 19 marca. Organizatorzy spodziewają się, że koncert obejrzy, co najmniej, podobna liczba widzów, co występ Guns N' Roses - około 17 tys. osób.

Reklama

Rod Stewart pierwszy raz zaprezentował się polskiej publiczności 26 lipca 2007 r. w Gdańsku. Koncert "Przestrzeń wolności", zorganizowany dla upamiętnienia podpisania Porozumień Sierpniowych, oglądało wówczas 35 tys. osób. Jego drugi koncercie w Polsce, 11 czerwca 2011 r. w Toruniu, wysłuchało ponad 16 tys. fanów .

Stewart ma 68 lat, jest Szkotem z amerykańskim obywatelstwem. To wyjątkowa osobowość sceniczna, o bogatych zdolnościach interpretacyjnych i kompozytorskich. Dysponuje ciepłym, chociaż szorstkim i zachrypniętym głosem.

Wielką karierę rozpoczął w latach siedemdziesiątych XX wieku. W 1994 roku Stewart został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w Cleveland (Stany Zjednoczone), będącego muzeum honorującym m.in. artystów rockowych. W 2006 r. został zaliczony do grona 100 najlepszych wokalistów wszech czasów amerykańskiego pisma muzycznego "Hit Parader".

Do wielkich przebojów Stewarta należą m.in.: "You're in My Heart", "Young Turks", "Downtown Train", "Angel", "Sailing", "Do Ya Think I'm Sexy", "Tonight's the Night", "Baby Jane", "Rhythm of My Heart", "Forever Young". Szacuje się, że na świecie sprzedano 250 milionów płyt artysty.