Brytyjska grupa rockowa The Rolling Stones będzie świętować 50-lecie działalności wyjeżdżając w trasę koncertową. 3 kwietnia zespół podał daty planowanych występów w Ameryce Północnej. Wciąż nie wiadomo, ile koncertów da grupa w Europie.

Najnowsza - długo oczekiwana - trasa koncertowa The Rolling Stones, "50 and Counting", rozpocznie się w maju. Trasa rozpocznie się w Los Angeles, choć akurat data występu w tym mieście wciąż nie została ustalona. "Stonesi" zagrają również w Oakland, San Jose, Las Vegas, Anaheim, Toronto, Chicago, Bostonie i Philadelphii. Amerykańska trasa zakończy się w czerwcu.

Muzycy rozwiali nadzieję fanów na możliwy występ na festiwalu Coachella w Kalifornii. W czerwcu grupa wystąpi na festiwalu Glastonbury w Anglii. Będzie to pierwszy w historii koncert "Stonesów" na jednej z największych imprez muzycznych w Europie. Jagger, Richards, Ronnie Wood i Charlie Watts zagrają także w londyńskim Hyde Parku. Koncert zaplanowano na 6 czerwca.

Wciąż nie są znane plany zespołu dotyczące trasy koncertowej w Europie. Wcześniej tego roku, grupa wystąpiła na koncertach w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku i New Jersey. Podczas koncertów jubileuszowych ze "Stonesami" występują goście, m.in. Jeff Beck, Eric Clapton, The Black Keys, Lady Gaga a także byli muzycy grupy: basista Bill Wyman (opuścił zespół w 1991 r.) i gitarzysta Mick Taylor (odszedł w 1974 r.).

Ostatnia trasa koncertowa The Rolling Stones to "A Bigger Bang Tour" z lat 2005-2007. W jej ramach zespół wystąpił w Warszawie, na Służewcu. Był to trzeci, jak dotąd ostatni, występ legendarnej grupy w Polsce - wcześniejsze koncerty miały miejsce w warszawskiej Sali Kongresowej w 1967 r. oraz na Stadionie Śląskim w Chorzowie w 1998 r.