W ciągu zaledwie kilku miesięcy z nieznanego artysty stał się gwiazdą wielkiego formatu. Sixto Rodriguez, bohater filmu "Sugar Man", zagra serię koncertów w Europie!

Po RPA, Stanach Zjednoczonych i Australii Rodriguez zawita do kilku krajów europejskich. Już za kilka dni, 25 maja, fani tego artysty będą mieli okazję posłuchać jego piosenek na żywo podczas festiwalu Primavera Sound w Barcelonie oraz tydzień później na Primavera Sound w Porto. W dniach 3-5 czerwca Rodriguez zagra trzy koncerty w Paryżu, 7 oraz 8 czerwca w londyńskim Hammersmith Apollo a 29 czerwca Sixto będzie gwiazdą kultowego festiwalu w brytyjskim Glastonbury.

Album "Searching For Sugar Man" w krótkim czasie zdobył w naszym kraju status Złotej Płyty i od dnia premiery nie schodzi poza pierwszą dwudziestkę najchętniej kupowanych płyt w Polsce. Album z czternastoma piosenkami Rodrigueza jest aktualnie najlepiej sprzedającą się płytą z muzyką filmową w Polsce!

"Searching For Sugar Man" to pięćdziesiąt minut muzyki. Na płycie oprócz absolutnego hitu "Sugar Man" znalazło się trzynaście innych piosenek m.in fantastyczny "Most Disgusting Song", przebojowy kawałek "I Wonder", który podbił serca słuchaczy rozgłośni radiowych czy przepiękny, chwytający za serce "Cause" określany w filmie, jako "najsmutniejsza piosenka na świecie".

Polscy fani Rodrigueza czekają na jego występ w naszym kraju. Kiedy Sixto da nam szansę na posłuchanie swoich utworów na żywo? Wiele wskazuje na to, że być może już wkrótce...

O muzyku stało się głośno po tym, gdy na nowo odkrył go szwedzki reżyser Malik Bandjelloul. W RPA usłyszał jego historię - zapomnianego pieśniarza, który został idolem, nic o tym nie wiedząc.

Reżyser podjął się zadania opisania historii Sixto Rodrigueza - amerykańskiego piosenkarza i gitarzysty, który w niewytłumaczalny sposób stał się idolem w Południowej Afryce, w rodzinnej Ameryce pozostając zignorowany. W RPA Rodriguez był popularniejszy niż Elvis Presley, a nawet The Beatles.

"Sugar Man" w drodze po Oscara został entuzjastycznie przyjęty w Sundance, zdobył także nagrodę BAFTA. Nagrodę Oscara w kategorii "najlepszy film dokumentalny" to ukoronowanie wysiłku i talentu twórców tego filmu. Odbierający statuetkę Bendjelloul podziękował także Rodriguezowi, który odmówił przyjazdu na galę do Los Angeles, tłumacząc, że "nie chciałby przypisywać sobie nie swoich zasług".

Sixto Rodriguez, bohater "Sugar Mana", z opóźnieniem został doceniony również przez amerykańską publiczność. Jego dwa albumy doczekały się wznowień, do sklepów trafiła także ścieżka dźwiękowa z "Sugar Mana", składająca się z piosenek Rodrigueza. Muzyk został zaproszony do popularnych programów telewizyjnych, m.in. "The Late Show" Dave'a Lettermana. Tego lata wystąpi także na tak uznanych festiwalach muzycznych jak Glastonbury czy Coachella. Pracuje również nad nową płytą.