Od koncertowego performance’u The Knife, przez mistycznego Jamesa Blake’a, po piękną Jessie Ware, dziką M.I.A. oraz zespoły Archive i Capital Cities. Selector Festival godnie zakończy wakacyjny sezon koncertowy.

Bardzo dobrze bawiliśmy się, tworząc to show, i mam nadzieję, że humoru nie zabraknie również na scenie – powiedziała w wywiadzie magazynowi „SPIN” członkini szwedzkiego The Knife. Po recenzjach ich dotychczasowych koncertów można powiedzieć jednak, że nie ma co specjalnie liczyć na humor, a raczej na swoisty spektakl łączący muzykę, taniec i performance. Promują nim swój ostatni krążek „Shaking the Habitual”. Dzisiejszym przystankiem na trasie jest warszawski Służewiec.

Obok dziwnego show The Knife warto też zwrócić uwagę na inne koncerty Selectora, chociażby Capital Cities. O amerykańskich indiepopowcach pisaliśmy przy okazji ostatniej gali MTV Video Music Awards – dostali nominację za świetny klip do „Safe and Sound”. W Warszawie będą promować pełen elektroniki debiutancki krążek „In a Tidal Wave of Mystery”. Tego samego dnia co Capital Cities wystąpią także dwie wyjątkowe wokalistki. Pierwszą z nich mogliśmy oglądać rok temu na gdyńskim Open’erze. To Brytyjka Jessie Ware, autorka czarująco melancholijnego miksu soulu, elektroniki, r’n’b – krążka „Devotion”. Po niej na scenie stawi się niebojąca się ostrych, politycznych tekstów dzika M.I.A. (także gościła na Open’erze). Jeszcze w tym roku ma ukazać się jej najnowsza płyta, dlatego jest szansa, że na Selectorze nie zabraknie premierowych numerów. Sobota to także okazja do zobaczenia duńskiego When Saints Go Machine, Factory Floor oraz poznańskiego duetu Rebeka.

Oczywiście na Służewiec warto przyjść już w piątek. Chociażby dla delikatnego dubstepowca Jamesa Blake’a. Zanim młody Brytyjczyk zagra swój mistyczny koncert, na scenie pojawi się popularny u nas od lat angielski Archive. Na ostatnim krążku „With Us Until You’re Dead” pokazali, że gitary, elektronikę, smyczki potrafią zamienić we wciągający postrockowy hałas. Szczegółowa rozpiska na selectorfestival.pl.

Selector Festival | Warszawa, Tor Służewiec | piątek, sobota, od godz. 17.00