Zmarł brytyjski piosenkarz i kompozytor David Bowie. Trzy dni temu skończył 69 lat i wydał płytę "Blackstar". Od 18 miesięcy walczył z rakiem.

Tern brytyjski piosenkarz, kompozytor i autor tekstów był uznawany za jednego z najważniejszych artystów w historii muzyki. Uznawany za główną postać w muzyce popularnej przez ponad cztery dekady. Jest znany jako innowator, zwłaszcza z lat 70. ubiegłego wieku. Zyskał międzynarodową sławę dzięki charakterystycznemu barytonowi, eklektyzmowi pracy, a także opanowaniu gry na ponad trzynastu instrumentach.

Był jednym z najlepiej sprzedających się artystów sceny rockowej. Na całym świecie sprzedano ponad 140 milionów jego albumów. W 1996 roku został członkiem Rock And Roll Hall of Fame. Magazyn "Rolling Stone" określa go jako 39. najwybitniejszego artystę muzycznego wszech czasów.

Reklama

Pierwszym przebojem Davida Bowie był utwór "Space Oddity" z 1969 roku. W kolejnych latach wydał jeszcze 21 albumów, na których znalazły się przeboje takie jak: "Space Oddity", "Changes", "The Jean Genie", czy "Rebel Rebel".

Był również aktorem. Pierwszą poważną kreacją filmową była tytułowa rola w filmie The Man Who Fell to Earth, za którą zdobył znakomite recenzje.

January 10 2016 - David Bowie died peacefully today surrounded by his family after a courageous 18 month battle... https://t.co/ENRSiT43Zy

— David Bowie Official (@DavidBowieReal) styczeń 11, 2016