Sia wydała nową solową płytę. Znalazły się na niej piosenki, które pisała dla gwiazd, ale te z nich nie skorzystały. Niech żałują
Leki, alkohol, nutella – to, przez wiele lat, były moje nałogi. Na szczęście od jakiegoś czasu mam inny, pracoholizm – powiedziała dwa lata temu w wywiadzie dla „New York Times” Sia Furler. Promowała wtedy szósty solowy album „1000 Forms of Fear”, który sprzedał się w liczbie półtora miliona egzemplarzy. Sia pokazała nim, że potrafi nie tylko pisać przeboje dla innych, ale też doskonale sprawdza się w odtwarzaniu własnych kompozycji. Australijka właśnie wydała nową płytę „This Is Acting”. Są tu piosenki, których nie wprowadziły do swojego repertuaru wokalistki, od lat z powodzeniem korzystające z talentu pisarskiego Furler, m.in. Beyoncé.
Christina Aguilera, Rihanna, Rita Ora, Britney Spears, Jessie J, Katy Perry, Beyoncé, Kylie Minogue, Shakira, Jennifer Lopez, to tylko wierzchołek góry lodowej artystów, którzy w dużej mierze zawdzięczają Sii miejsca na listach przebojów. Ta zaczęła pisać dla innych, bo na początku nie bardzo potrafiła poradzić sobie ze swoją karierą, a poza tym najzwyczajniej w świecie przychodziło jej to niezwykle łatwo. Jeden z największych przebojów Rihanny „Diamonds” napisała w kilkanaście minut.