Koncertem Wojciecha Waglewskiego z synami rozpocznie się w piątek ósma edycja Geyer Music Factory - cyklu letnich plenerowych koncertów odbywających się na dziedzińcu Białej Fabryki, należącej do kompleksu Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.
Reklama

Ósma edycja Geyer Music Factory odbywa się pod hasłem "Rodziny". Na scenie jednego z najpiękniejszych w Polsce zabytków architektury przemysłowej, jakim jest Biała Fabryka Ludwika Geyera, wystąpią zarówno artyści, którzy tworzą muzykę razem od najmłodszych lat, jak i ci, którzy tworzą coś w rodzaju estradowej rodziny, grając ze sobą wspólnie bardzo długo - poinformowali organizatorzy.

Pierwszy koncert w postindustrialnej przestrzeni Muzeum Włókiennictwa da Wojciech Waglewski z synami. W kolejne piątkowe wieczory - do 26 sierpnia - publiczność będzie miała okazję posłuchać występów rodziny Miśkiewiczów, Trebuniów, projektu Napiórkowski, Szcześniaka i Herdzina, duetu Guthman, braci Zielińskich oraz Grohmann Orkiestry.

Wyjątkiem będzie piąty z kolei wieczór - 29 lipca Muzeum zaprosi na n1m, czyli Noc jednego muzeum. Zwiedzający będą mieli okazję poznać podstawowe sploty tkackie, tkać na ramie tkackiej i zostawić swój artystyczny ślad w przestrzeni Białej Fabryki, bo utkane w ten sposób fragmenty złożą się na wspólne dzieło-dokument n1m.

Kurator wystawy "Rekonstrukcja wnętrz mieszkań robotniczych z lat 20. i 30. XX wieku", eksponowanej na terenie Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej wprowadzi uczestników w ciekawostki z życia mieszkańców Łodzi okresu międzywojennego. Zaprezentowane zostaną nie tylko interesujące eksponaty z różnych działów Muzeum, ale też sposoby konserwacji odzieży. Zwiedzający nauczą się rozszyfrowywać tajemnicze znaki informacyjne, które umieszczane są na metkach wyrobów włókienniczych.

Koncerty organizowane przez Muzeum Włokiennictwa są współfinansowane przez Miasto Łódź.