Polish Boogie Festival to podróż w czasie do epoki, w której na scenach królowały boogie-woogie, blues, rockabilly i rock’n’roll, po ulicach spacerowały piękne pin-up girls, a panowie walczyli o ich względy na wyścigach cafe racerów. To podróż do złotej ery kina, kiedy to na ekranach podziwiano mistrzowskie pokazy taneczne Freda Astaire’a i Ginger Rogers. Polish Boogie Festival łączy wszystko to, co w kulturze lat ’40, ’50 i ’60 najpiękniejsze!

Pozostając wiernymi tej idei, jak co roku, zaprosiliśmy do Człuchowa międzynarodowe gwiazdy muzyki lat ’50, ’60, których dźwięki poderwą wszystkie nogi do tańca. Przyjadą do nas światowe zespoły, dla których granie w tej części Europy to niezwykła rzadkość, ale przede wszystkim ogromna przyjemność. Wśród gości: Blueberry Hill, Bartek Szopiński, Lasse Jensen, Dixie Band, Hot Lips i wiele innych.

Taniec to nieodłączna część festiwalu. W tym roku zaprosiliśmy najlepsze pary taneczne stylu boogie-woogie i rockabilly z Polski i z Europy, aby w naszym festiwalowym miasteczku poprowadziły warsztaty taneczne dla wszystkich miłośników boogie. Obserwując pary taneczne, festiwalowiczów spacerujących po miasteczku czy artystów występujących na scenie, nie sposób nie zwrócić uwagi na ich oryginalne stylizacje. Dzięki naszemu festiwalowi Człuchów na kilka dnie zamienia się w stolicę mody retro. Dlatego też, tak jak i w poprzednich latach, wszystkie chętne panie będą mogły skorzystać z cennych wskazówek prawdziwych pin-up girls i przeobrazić się w jedną z nich podczas warsztatów makijażu i stylizacji. Nie zapominamy również o panach. Specjalnie dla nich do Człuchowa zjadą najgłośniejsze maszyny Rockersów z Cafe Racer Club Poland. Ich motory zawyją w ulicznym wyścigu, podczas którego zostanie wyłoniona najpiękniejsza bestia.

Wśród innych atrakcji: kino plenerowe, szaszłyki z grilla, lemoniada i mnóstwo dobrej energii, a to wszystko wśród lasów i jezior pięknego Człuchowa. Więcej informacji na: http://www.polishboogie.com/pl/

Piotr Baron z Programu III Polskiego Radia, mawia, że Polish Boogie Festival to obowiązkowa pozycja w kalendarzu prawdziwego fana muzyki.

Dla nas, Polish Boogie Festival, to święto radości i niezapomniane chwile, które pozostają w sercach na zawsze.

Let’s boogie!