70 muzyków, 60 godzin montażu wideo i 12 godzin montażu dźwięku – tak powstała nowa wersja utworu "Tramwaje i gwiazdy" rapera Miuosha, Katarzyny Nosowskiej, Smolika i Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) w Katowicach.

Każdy z 70 uczestników projektu nagrywał smartfonem swoje partie w domu. W kolejnym etapie wszystkie nagrania trafiły do Miuosha, który zajął się montażem wideo i edycją dźwięku. W projekcie wykorzystano jedynie nagrania zarejestrowane na potrzeby tej wersji, nie wspierając się materiałami z nagrań studyjnych lub koncertowych. Za miks utworu odpowiadają Miuosh i Smolik.

W nagraniu, poza Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, Miuoshem, Katarzyną Nosowską i Smolikiem, udział wzięli muzycy FDG.Orkiestry, Michał Fox Król i Jan Stokłosa.

"Niezwykłą aranżacją artyści udowodnili, że nawet w czasie obowiązkowej izolacji mogą powstawać inspirujące i skomplikowane przedsięwzięcia. Symfoniczny projekt Miuosha i zaprzyjaźnionych artystów od początku był przestrzenią współpracy ponad podziałami i wbrew utartym schematom. Dlatego i tym razem na zaproszenie katowickiego rapera muzycy NOSPR odpowiedzieli z entuzjazmem" – podkreśliła kierowniczka działu promocji NOSPR Iwona Sobczyk.

Artyści uczestniczący w tym projekcie mają już za sobą dobrze przyjęte przez publiczność koncerty, w tym ubiegłoroczny dla wielotysięcznej publiczności na Stadionie Śląskim w Chorzowie.