Amerykańska aktorka Cameron Diaz chce pomóc swoim młodym fankom w podejmowaniu właściwych wyborów żywieniowych i powstrzymać wszechobecną obsesję bycia chudym. Gwiazda najprawdopodobniej w przyszłym roku ma podpisać umowę wydawniczą.

Gwiazda "Aniołków Charliego", która w tym roku skończy 40 lat, wciąż wygląda młodo i zdaje sobie sprawę, że może stanowić wzorzec dla nastolatek. Chce wykorzystać swoją pozycję dla zmiany ich myślenia, zwrócić uwagę, że od bycia chudym istotniejsze jest bycie zdrowym. Książka jej autorstwa ma zawierać porady od czołowych ekspertów od żywienia i znanych koleżanek jak Jennifer Lopez, Drew Barrymore lub Gwyneth Paltrow. Ta ostatnia prowadzi tygodnik internetowy o zdrowym stylu życia "Goop" i zainspirowała Diaz do posłużenia się statusem gwiazdy w słusznym celu.

Poza książką aktorka planuje stworzenie całego projektu uświadamiającego istotę zdrowego odżywiania wśród młodzieży. Chce uruchomić edukacyjną stronę internetową podejmującą tematy zdrowotne oraz odwiedzać szkoły namawiając nastolatków do zmiany ich punktu widzenia, nauczyć podejmowania uzasadnionych decyzji żywieniowych. Aktorka bardzo poważnie podchodzi do tego zadania i czuje, że jest to jej powołanie.

Diaz zdała sobie sprawę jak istotne jest zdrowie, gdy w 2008 r. w wieku zaledwie 58 lat jej ojciec zmarł na zapalenie płuc. Od tej pory jej życie zmieniło się o 180 stopni, a zdrowy styl życia stał się priorytetem.

Reklama