Mariola Bojarska-Ferenc już od 25 lat propaguje ideę zdrowego stylu życia. Jubileusz pracy w mediach zaowocował wydaniem książki "Sztuka dobrego życia". Autorka odpowiada w niej na pytania jak zmienić swój styl życia i zachować wigor w każdym wieku.

"Sztuka dobrego życia to jest połączenie dobrych relacji międzyludzkich, mądrego odżywiania, zadowolenie z życia. Cieszę się, że byłam pierwszą osobą w Polsce, która tak konsekwentnie, przez 25 lat, zachęcała i zachęca Polaków do zdrowego stylu życia. Jestem dumna, że przełamałam te lody, że mi się udało. Kiedy ktoś nazywa mnie królową polskiego fitnessu, co może śmiesznie brzmi, myślę sobie, że fajnie być królową" - przyznała w rozmowie z PAP Life Mariola Bojarska-Ferenc.

"Podobnie jak Mariola pojęcie +Sztuka dobrego życia+ rozumiem bardzo holistycznie. Mariola podchodzi do tego zagadnienia bardzo kompleksowo, w książce znajdziemy informacje o zdrowym odżywianiu, ćwiczeniach. Myślę, że sztuka dobrego życia to umiejętność dbania o siebie, o swój umysł, ciało i szanowania siebie; nie zaśmiecajmy się!" - recenzuje książkę Bojarskiej-Ferenc dziennikarka Agnieszka Szulim.

W "Sztuce dobrego życia" autorka proponuje nowatorskie diety, m.in. oparte na gęstości energetycznej i odżywczej produktów. Dodatkowo ponad 30 całodziennych menu wraz z przepisami wskaże czytelnikom zdrowy sposób na zapobieganie różnym dolegliwościom jak np.: problemy z zasypianiem, czym karmić mózg. Przybliża także czytelnikom najnowocześniejsze formy ruchu.

"Dla mnie życie mądre i zdrowe oznacza to samo. Dla mnie zdrowe życie, to jest mądre jedzenie zażywanie ruchu, otaczanie się ludźmi z dobrą energią, uśmiech, to nie tylko pobudza nas do działania, ale i daje wiele radości" - podkreśla Jolanta Kwaśniewska.

"Sztuka dobrego życia" ukazała się nakładem wydawnictwa Olesiejuk.