Pochodzący z Wielkiej Brytanii aktor Julian Sands, znany z takich filmów jak "Pokój z widokiem" czy "Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest", zaginął w górach w Kalifornii - poinformowała w czwartek agencja Reutera za lokalnymi władzami.

Zaginięcie 65-letniego aktora zostało zgłoszone przez jego żonę w piątek wieczorem po tym, jak udał się w góry San Gabriel.

Według przedstawiciela departamentu szeryfa hrabstwa San Bernardino, władze rozpoczęły przeszukiwanie terenu wkrótce po zgłoszeniu zaginięcia Sandsa, jednak grupy ratunkowe musiały zostać wycofane w sobotę wieczorem, po około 24 godzinach poszukiwań, ze względu na zagrożenie lawinowe i złe warunki na szlaku - opisał portal Variety.

Poszukiwania z powietrza przy pomocy helikopterów i dronów były jednak kontynuowane, a władze planowały wznowienie poszukiwań na ziemi. W czwartek departament szeryfa ostrzegł, że zimowe warunki pogodowe uczyniły część obszaru gór San Gabriel niebezpiecznym.

W ciągu ostatnich czterech tygodni władze przeprowadziły 14 misji ratunkowych na obszarze, w pobliżu którego zaginął Sands, w poszukiwaniu zaginionych turystów. Dwoje z nich poniosło śmierć w wyniku upadku lub zranienia.

Julian Sands zamieszkał w Kalifornii, na południu USA, w latach 80., aby kontynuować karierę aktorską w Hollywood po sukcesie filmu "Pokój z widokiem" na podstawie powieści E.M. Forstera. W 1988 roku zagrał główną rolę w filmie Krzysztofa Zanussiego "Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest". Zagrał także rolę syna szatana w thrillerze o zjawiskach nadprzyrodzonych z 1989 roku "Czarnoksiężnik". (PAP)