W regionie Apulia na południu Włoch rozpoczynają się zdjęcia do filmu o zmarłym w 1994 roku królu włoskiej piosenki i aktorze Domenico Modugno. W filmie jego żonę zagra mieszkająca we Włoszech polska aktorka Katarzyna (Kasia) Smutniak.

Film dla telewizji Rai powstanie między innymi w miejscach dzieciństwa artysty, urodzonego w 1928 roku w miejscowości Polignano a Mare w Apulii.

W filmie w reżyserii Riccardo Milaniego w postać Domenico Modugno wcieli się znany aktor Beppe Fiorello.

Światowa kariera Modugno i jego prawdziwy podbój Ameryki rozpoczęły się w 1958 roku, gdy wygrał festiwal w San Remo piosenką "Nel blu dipinto di blu", znaną również, jako "Volare". Natychmiast otrzymał za ten przebój nagrodę Grammy. Inne jego niezapomniane szlagiery to "Ciao, ciao bambina" i "Addio, addio".

Reklama

W kolejnych latach nagrał 30 płyt i wystąpił w kilkudziesięciu filmach. Modugno zasiadał również w parlamencie Włoch jako deputowany partii Radykałowie.

Katarzyna Anna Smutniak znana jako Kasia Smutniak (ur. 13 sierpnia 1979 w Pile) - polska modelka, aktorka, pracująca i mieszkająca we Włoszech. Grała w reklamach telewizyjnych, prezentowała kolekcje największych włoskich projektantów, pojawiała się w "Elle" i "Vogue". Zagrała główną rolę w filmie Luca Bessona "Pozdrowienia z Paryża" razem z Johnem Travoltą i Jonathanem Rhys-Meyersem. Była związana z włoskim aktorem telewizyjnym Pietrem Tariconem, który zginął w wyniku wypadku spadochronowego w czerwcu 2010. Jest twarzą włoskiego projektanta Giorgio Armaniego.