Ostatni film z serii o Batmanie, "Mroczny Rycerz powstaje" do kin wejdzie już 20 lipca, ale do dziś nie wiadomo nic na temat usłanej tajemnicą fabuły. W obawie przed wypłynięciem jakiejkolwiek informacji, nawet aktorzy nie dostali własnej kopii scenariusza.

Reżyser filmów o Batmanie, Christopher Nolan postanowił trzymać fanów serii w napięciu i zachować fabułę ostatniej części, "Mroczny Rycerz powstaje" w tajemnicy aż do jej premiery. Zdradził tylko tyle, że jego zdaniem najnowszy projekt będzie "największym filmem od czasów kina niemego".

Reżyser wydał aktorom zakaz przekazywania jakichkolwiek informacji na temat filmu. Obsada nie dostała nawet skryptu scenariusza do zapoznania się z nim w domu. Odtwórcy głównych ról musieli go studiować pod czujnym okiem Nolana.

Film

Reklama

"Musiałam czytać skrypt w zamkniętym pomieszczeniu. Pierwszy raz przeczytałam go bardzo szybko, a potem wracałam do moich scen, by przeczytać je ponownie. Starałam się zapamiętać je tak szybko, jak tylko mogłam. W tempie ekspresowym" - zdradziła Anne Hathaway, która w filmie "Mroczny Rycerz powraca" wciela się w postać Kobiety-Kota. Nawet podczas zdjęć próbnych Hathaway dostała do ręki tylko te strony scenariusza, na których przedstawione były sceny z jej udziałem. Oprócz reżysera, aktorów pilnował także producent filmu. "Po pierwszych zdjęciach próbnych wzięłam swoje strony do domu, ale nadal czułam dyskomfort. Producent pilnował mnie, abym od razu je zwróciła, po czym natychmiast były niszczone" - dodała gwiazda.

Aktorka przyznała jednak, że tak skrupulatne chronienie fabuły nowej produkcji ma swoje plusy. "Myślę, że filmy, które dopiero wejdą na ekran, powinny być traktowane z pewną dozą tajemnicy. To jest naprawdę świetne podejście, bo o ile więcej przyjemności daje nam film, kiedy odkrywamy go dopiero w kinie. Jest jej o wiele mniej, jeśli przed premierą pojawiają się ciągłe spekulacje i opinie na jego temat" - stwierdziła Anne.

Zdjęcia do filmu "Mroczny Rycerz powstaje" zakończyły się w listopadzie ubiegłego roku. W odróżnieniu do poprzednich części zdjęcia nie były realizowane w Chicago tylko w Los Angeles, Wielkiej Brytanii, oraz Detroit w technice 2D.

Premiera ostatniej części o przygodach Batmana zaplanowana jest na 20 lipca. W obsadzie oprócz Anne Hathaway znalazły się takie gwiazdy jak: Christian Bale, Tom Hardy, Gary Oldman i Morgan Freeman. Autorem najbardziej strzeżonego scenariusza ostatnich lat są Jonathan Nolan i Christopher Nolan, który stanie za kamerą po raz trzeci i ostatni.