Brytyjska aktorka Naomi Watts przygotowania do roli Lady Di bierze na bardzo poważnie i przeprowadza się londyńskiego Kensington, gdzie mieszkała księżna Walii. Początek zdjęć do filmu o ostatnich dwóch latach życia Diany - już w lipcu.

Watts chce przesiąknąć atmosferą i otoczeniem prestiżowej dzielnicy tak dobrze znanym Lady Di. Aktorka wyznała, że kreacja ta jest dla niej ogromnym wyzwaniem i bardzo obawia się jak film zostanie przyjęty, szczególnie przez Brytyjczyków i rodzinę królewską. Najchętniej uzyskałaby konkretne wskazówki i zgodę książąt Williama i Harry'ego na wcielenie się w rolę ich matki, choć zdaje sobie sprawę, że najprawdopodobniej taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

"Caught in flight" w reżyserii Olivera Hirschbiegela będzie filmem opowiadającym o ostatnich dwóch latach z życia księżnej i skupi się na jej relacji z kardiologiem Hasnatem Khanem, w tej roli Naveen Andrews znany przede wszystkim, jako Sayid w serialu "Lost - zagubieni". Pierwotnie Dianę miała zagrać Jessica Chastain, jednak w wyniku trudności z ustaleniem terminarzu nagrań zrezygnowano z tej współpracy.

Premiera filmu - w lutym 2013 r.