Juliusz Machulski realizuje w Warszawie zdjęcia do nowej komedii, pod roboczym tytułem "Piusa 17"; jej bohaterowie przeniosą się w czasie - powiedział w piątek PAP Wojciech Danowski, szef produkcji w Studiu Filmowym Zebra, które wyprodukuje ten film.

Zdjęcia trwają od wtorku, pierwszy klaps padł na terenie wytwórni filmowej przy ul. Chełmskiej - opowiadał w piątkowej rozmowie z PAP Danowski.

Jak wyjawił, film będzie komedią z elementami fantasy. Akcja rozegra się w dwóch planach czasowych - współcześnie oraz w roku 1939. "Bohaterowie, para młodych ludzi tuż po studiach, przeniosą się w czasie w przeszłość, w okres tuż przed wybuchem II wojny światowej" - wyjaśnił Danowski. Cała akcja toczyć się będzie w Warszawie - dodał.

Według Danowskiego, komedia - ale tylko pod pewnym względem - przypominać może jeden z wcześniejszych filmów Machulskiego, "Ile waży koń trojański?" (2008).

Zdjęcia do "Piusa 17" potrwają do drugiej połowy sierpnia, premiera kinowa filmu planowana jest na drugi kwartał 2013 roku - poinformował szef produkcji w Studiu Filmowym Zebra.

"Juliusz Machulski reżyseruje ten film na podstawie własnego scenariusza, autorem zdjęć jest Witold Adamek" - powiedział Danowski.

Produkcja otrzymała dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.