Brytyjski komik Sacha Baron Cohen szykuje kolejny film. Tym razem twórca komedii "Borat" i "Dyktator" weźmie na warsztat przygody agenta Jej Królewskiej Mości.

Słynący z niewybrednego poczucia humoru komik Sasha Baron Cohen sprzedał wytwórni Paramount pomysł scenariusza komedii opowiadającej o przygodach postaci wzorowanej na Jamesie Bondzie. Do spółki z twórcą niezależnej komedii "Cedar Rapids", Philem Johnstonem, Cohen ma za zadanie przygotować komedię sensacyjną o przygodach tajnego agenta. Komik będzie nie tylko odpowiedzialny za całą historię, wcieli się także w postać brata głównego bohatera.

Sacha Baron Cohen zdobył popularność pod koniec lat 90. jako Ali G. Jego program komediowy "Da Ali G. Show" emitowany na antenie HBO przyniósł mu status wiodącego brytyjskiego komika oraz cztery nominacje do nagrody Emmy. Jego inne wcielenia znane z programu, Borat i Bruno, zainspirowały dwa kasowe filmy kinowe. Ostatni film Cohena, "Dyktator", wszedł na ekrany kin w maju b.r. i zarobił blisko 170 milionów dolarów.

Kandydatura Sachy Barona Cohena do roli wokalisty zespołu Queen, Freddy'ego Mercury'ego w planowanym na 2014 r. obrazie biograficznym jest poważnie brana pod uwagę przez producentów. Zdolności aktorskie komika w roli dramatycznej widzowie będą mogli ocenić w filmie "Les Miserables", opartym na słynnym musicalu, którego premiera przewidziana jest na 14 grudnia 2012 r.