Inspirowany faktami horror "Kronika opętania" wejdzie do polskich kin już 5 października. Obraz odniósł już spory sukces w USA.

Fabuła filmu opiera się na opisanych przez "Los Angeles Times" losach tajemniczego przedmiotu, który trafił na aukcję na eBayu i został określony mianem "autentycznej skrzynki dybuka".

Clyde Brenek, podczas weekendowej wyprzedaży, kupuje swojej córce Em tajemnicze drewniane pudełko. W domu dziewczynka znajduje w nim dziwne przedmioty. Od tej pory jej zachowanie zmienia się, zaczyna być wręcz przerażające. Clyde i Stephanie, jego była żona i matka Em, uświadamiają sobie, że córka została opętana.

Reżyserem jest Ole Bornedal, producentem Sam Raimi, a za scenariusz odpowiadają Juliet Snowden i Stiles White.

"Zawsze najbardziej lękamy się nieznanego i chcielibyśmy poznać prawdę na temat duchów i demonów oraz tego, czy one naprawdę istnieją. Pomyślałem, że ta historia, mająca silne oparcie w rzeczywistości, pomoże stworzyć film, który odwoła się do klasycznych wątków z horrorów i skutecznie przybliży je widzom nowej generacji" - powiedział producent filmu Sam Raimi. "Nawet nie próbowaliśmy zbliżać się do oryginalnego pudełka. To, co wyczytaliśmy o nim w sieci, było wystarczająco przerażające. Nie zamierzałem sprowadzać żadnych kłopotów na mój dom czy biuro!" - dodał producent.

Film

W filmie zagrali m.in.: Jeffrey Dean Morgan, Natasha Calis i Kyra Sedgwick.

"Kronika opętania" stała się w USA jednym z najchętniej oglądanych filmów. W pierwszy weekend wyświetlania obraz ten zarobił 17,7 mln dolarów.

W polskich kinach film będzie można zobaczyć już od 5 października.