Szkocki aktor Ewan McGregor dołączył do gwiazdorskiej obsady filmu "August: Osage County". Oprócz niego w obrazie będącym adaptacją sztuki teatralnej będzie można zobaczyć laureatki Oscara - Meryl Streep i Julię Roberts.

Film "August: Osage County" na podstawie wyróżnionej m.in. nagrodą Pulitzera sztuki teatralnej autorstwa Tracy Letts, ukaże losy dysfunkcyjnej rodziny, która w obliczu kryzysu będzie musiała na nowo nauczyć się ze sobą żyć. Zgodnie z tytułem, akcja rozegra się w ciągu kilkunastu sierpniowych dni w posiadłości położonej w hrabstwie Osage w Oklahomie. Uzależnioną od leków na receptę główną bohaterkę zagra Meryl Streep, a najstarszą z jej córek, wykładowcę uniwersyteckiego - Julia Roberts. Ewan McGregor wcieli się w postać niewiernego męża Julii Roberts.

Mimo iż pierwszy klaps na planie tej czarnej komedii padnie dopiero na przełomie września i października, już teraz szepcze się w kuluarach Hollywood, że film będzie poważnym kandydatem do Oscara. Reżyserii filmu podejmie się John Wells, który na koncie ma dopiero jeden film - dramat "W firmie". Jego wieloletnia praca producenta telewizyjnego przekonała jednak studio filmowe do powierzenia mu zadania przeniesienia sztuki "August: Osage County" na duży ekran.

Ewan McGregor urodził się szkockim mieście Perth w 1971r. Po ukończeniu studiów na wydziale dramatycznym Guidhall School Of Music And Drama przyjął rolę w mini-serialu "Lipstick On Your Collar". Przełomem w jego karierze okazał się film "Trainspotting". Późniejsza filmografia aktora zawiera takie tytuły, jak "The Pillow Book", "Idol", "Gwiezdne Wojny: część I - Mroczne Widmo" czy "Moulin Rouge!". W 2006r. z obawy przed zaszufladkowaniem, Ewan McGregor odrzucił rolę Jamesa Bonda w filmie "Casino Royale". Aktor chętnie grywa w teatrze, a w wolnych chwilach oddaje się swojej wielkiej pasji - jeździe motocyklowej. Prywatnie jest mężem scenografki filmowej Eve Mavrakis, z którą ma cztery córki.