Po testujących wytrzymałość i dobry smak widza obu częściach „Kac Vegas” oraz świetnych „Druhnach” przyszedł czas na „Wieczór panieński”.

Tematyka okołoweselna nie traci na popularności. Po testujących wytrzymałość i dobry smak widza obu częściach „Kac Vegas” oraz świetnych „Druhnach” przyszedł czas na „Wieczór panieński”. Reklamowany jako czarna komedia, opowiada historię trzech dawnych licealnych koleżanek, które przyjeżdżają do Nowego Jorku, aby zorganizować przedślubną imprezę wspólnej znajomej. Przyszła panna młoda nie może poszczycić się figurą modelki, a w latach szkolnych pełniła funkcję kozła ofiarnego, naiwnie wierząc w lojalność udających jej przyjaciółki szczupłych ślicznotek.

Film

Dziś to ona jest górą: jako pierwsza z całej czwórki wychodzi za mąż, i to na dodatek za mężczyznę będącego ucieleśnieniem ideału. Druhny nie mogą tego przeboleć, a podczas wieczoru panieńskiego wychodzą na jaw wszystkie ich kompleksy, słabości i starannie do tej pory ukrywane traumy. Reżyserka filmu, Leslye Headland, stworzyła jego scenariusz na podstawie własnej sztuki teatralnej, która miała swoją premierę na Off-Broadwayu w 2008 roku. Do pracy nad jej ekranową adaptacją Headland zaprosiła utalentowane aktorki: Kirsten Dunst, Lizzy Caplan oraz Islę Fisher. Do roli panny młodej zaangażowana została Rebel Wilson, która miała okazję błysnąć talentem komediowym właśnie w„Druhnach”.

WIECZÓR PANIEŃSKI | USA2012 | reżyseria: Leslye Headland | dystrybucja: Hagi | czas: 91 min