"Man of Steel", nowy film o przygodach Supermana w reżyserii Zacka Snydera zobaczymy w wersji trójwymiarowej - poinformowały wytwórnie Warner Bros. Pictures i Legendary Pictures.

- Ten film będzie zapierał dech we wszystkich formatach: 2D, 3D i IMAX - powiedział Zack Snyder. - Zaprojektowaliśmy film w taki sposób, żeby był atrakcyjny zarówno dla tych widzów, którzy doceniają wersje trójwymiarowej, jak i dla tych, którzy wolą bardziej klasyczne doznania kinowe. Upewniliśmy się jednocześnie, że najważniejsza jest historia. 3D będzie tylko wzmocnieniem efektu - zapewnia reżyser.

Główną rolę w "Man of Steel" gra Henry Cavill, któremu towarzyszy obsada złożona z wielu laureatów i nominowanych do Oscara. Wśród nich są m.in.: Amy Adams, Michael Shannon, Kevin Costner, Diane Lane, Laurence Fishburne i Russell Crowe.

Nowego Supermana produkują Charles Roven, Emma Thomas, Deborah Snyder i Christopher Nolan, który realizując trylogię o przygodach Batmana konsekwentnie unikał trójwymiaru, skupiając się raczej na wersjach przeznaczonych dla kin IMAX.

"Man of Steel" ("Człowiek ze stali") wejdzie na ekrany kin w czerwcu 2013 roku.