Nicolas Winding Refn opublikował na Twitterze, pierwszy plakat nadchodzącego filmu "Only God Forgives" z Ryanem Goslingiem w roli głównej.

Akcja "Only God Forgives" dzieje się w Bangkoku. Głównym bohaterem jest były kickboxer Julian, który mści się na tajlandzkiej mafii za śmierć brata. Oprócz Goslinga w filmie występują m.in.: Kristin Scott Thomas i Tom Burke. Początkowo główną rolę w filmie miał zagrać Luke Evans, który ostatecznie postanowił wziąć udział w ekranizacji "Hobbita".

- Od samego początku miałem pomysł thrillera, który będzie wyprodukowany jak western osadzony na Dalekim Wschodzie - stwierdził reżyser Nicolas Winding Refn w rozmowie z "Collider". - Jestem szczęśliwy, że Ryan Gosling przyjął propozycję zagrania głównej roli po odejściu Evansa - dodał.

Winding Refn i Gosling wznawiają współpracę po obsypanym nagrodami "Drive". Film z z 2011 roku przyniósł reżyserowi m.in. Złotą Palmę w Cannes i Cezara. Gosling za swoją rolę otrzymał m.in. nominację do Teen Choice i Independent Spirit Award. W kolejnym projekcie "I Walk with the Dead" Winding Refn połączy siły z inną gwiazdą "Drive" - Carey Mulligan. Jak na razie data premiery "Only God Forgives" nie jest znana.

Marcin Rybicki