Sam Taylor-Johnson wyreżyseruje filmową adaptację powieści "50 twarzy Greya" - poinformowała na Twitterze autorka książki E. L. James.

Sam Taylor-Johnson to artystka, której mariaż z filmem zaowocował produkcją "John Lennon. Chłopak znikąd". Na swoim koncie ma również wspłópracę z muzykami. Taylor pracował przy teledyskach R.E.M. i Eltona Johna.

Początkowo na reżysera ekranizacji "Pięćdziesięciu twarzy Greya" typowano Joe Wrighta ("Anna Karenina" i "Hanna"). Wcześniej o posadę walczyli m.in.: Patty Jenkins ("Monster"), Gus Van Sant ("Promised Land") i Bennet Miller ("Moneyball").

Scenariusz na podstawie bestsellerowej książki pisze Kelly Marcel (serial "Terra Nova"). Jak na razie nie ma oficjalnych informacji na temat obsady filmu.
Trylogia, w skład której wchodzą "Pięćdziesiąt twarzy Greya", "Ciemniejsza strona Greya" i "Nowe oblicze Greya", stała się bestsellerem. Na cały świecie sprzedano do tej pory 65 milionów egzemplarzy powieści. W marcu 2012 autorka E. L. James sprzedała prawa do tytułu wytwórni Universal Pictures.